Szkoła ponadpodstawowa i dorośli

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Oferta edukacyjna Przemyskiej Biblioteki Publicznej dla szkół ponadpodstawowych i dorosłych 

 Szkoła ponadpodstawowa

  • PRZYTUL HEJTERA. AKTYWIZM INTERNETOWY PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI – ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE
    Zajęcia dotyczące w szczególności języka jakim posługuje się młodzież w cyberprzestrzeni. W sposób bardzo przyjazny i dostępny dla młodego człowieka poruszane są tu tematy mowy nienawiści i hejtu, a także konsekwencje, jakie niesie ze sobą ten sposób komunikacji.

  • UCZYMY SIĘ NA BŁĘDACH – JĘZYKOWYCH – ZAJĘCIA EDUKACYJNE
    Dlaczego warto mówić i pisać poprawnie? Co to jest błąd językowy? Jakie błędy językowe najczęściej popełniają Polacy? Podczas tych zajęć uczniowie uzyskają odpowiedzi na te i inne pytania związane z poprawnością językową.

  • MOJE MIASTO W INTERNECIE – ZAJĘCIA EDUKACYJNE.
    Prezentacja ukazująca Przemyśl jako miasto niezwykłe. Miejsce, które docenili także twórcy i reżyserzy filmów i seriali. Odwołując się do fragmentów filmowych, uczestnicy mogą zobaczyć współczesne jak i historyczne miejsce.

  • OD ZWOJU DO KODEKSU. HISTORIA KSIĄŻKI – ZAJĘCIA EDUKACYJNE.
    Uczestnicy zajęć dowiadują się, że w ciągu stuleci ludzie stosowali najrozmaitsze sposoby przechowywania informacji. Słowa utrwalano na pomnikach, kamiennych lub drewnianych tablicach, arkuszach pergaminu i innych materiałach. Uczniowie poznają te pierwsze nośniki słowa pisanego, od zwoju aż po kodeks, który stanowił pierwowzór dzisiejszej książki. Chociaż pierwsze kodeksy nie przypominały zbytnio obecnych książek, wynalazek ten udoskonalano i dostosowywano do potrzeb i upodobań użytkowników.
  • IGNACY KRASICKI - POETA ZIEMI PRZEMYSKIEJ  (kolekcja dzieł poety w zbiorach PBP) – ZAJĘCIA EDUKACYJNE
    W trakcie zajęć uczniowie poznają fakty z biografii Ignacego Krasickiego związane z miejscem urodzenia - Dubieckiem, pobytem w Przemyślu i okolicach. Cytowane są fragmenty utworów wielkiego pisarza, w których nawiązuje do stron rodzinnych. Przemyska Książnica posiada w swoich zbiorach kolekcję dzieł poety oraz listy rodziny Krasickich, które również uczniowie mogą obejrzeć.
  • JAK SPORZĄDZIĆ BIBLIOGRAFIĘ PRZEDMIOTOWĄ I PRZYPISY BIBLIOGRAFICZNE? – ZAJĘCIA EDUKACYJNE
    Podczas zajęć uczestnicy poznają pojęcia: opis bibliograficzny, przypis, plagiat, bibliografia. Uczą się sposobów sporządzania opisu książki, czasopisma i dokumentu elektronicznego. Kształcą umiejętności poprawnego tworzenia opisu bibliograficznego i przypisu,  rozwijają sprawność konsekwentnego posługiwania się warsztatem bibliograficznym.

 

Dorośli

  • BEZPIECZNY E-KONSUMENT – SPOTKANIE EDUKACYJNE.
    Propozycja spotkania przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu do robienia zakupów (zawierania transakcji). Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się przede wszystkim: Jak bezpiecznie zarządzać swoimi danymi w Internecie? Jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych? Jak bezpiecznie płacić za zakupy?  Kto może pomóc w dochodzeniu swoich praw przy zakupach w Internecie?

Czas trwania zajęć: 60 minut.
Na zajęcia edukacyjne można umawiać się od wtorku do piątku w godz. 9.00–15.00 pod numerem telefonu 16 678 35 82 lub 16 678 62 87.

Zachęcamy do obejrzenia filmu „Oferta edukacyjno-kulturalna Przemyskiej Biblioteki Publicznej skierowana do dzieci i młodzieży”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-19
Data publikacji:2019-09-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6089