Zbuntowane książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Tytuł: Zbuntowane książki.

Scenariusz: Gra została oparta na lekturach szkolnych. Przemierzając jej trasę, uczestnicy oprócz wykazywania się wiedzą literacką poznają ciekawostki dotyczące słynnych literatów związanych z Przemyślem. W trakcie czeka ich niełatwe zadanie, gdyż muszą wcielić się w rolę detektywa i odnaleźć książki, które pobłądziły w mieście. A wszystko dlatego, że w ostatnim czasie w naszej bibliotece doszło do buntu. Książki uznały, że należy im się urlop od bibliotecznych regałów, i pewnego dnia wyruszyły w świat, by zaczerpnąć wolności. Gdy już się nią nacieszyły, postanowiły wrócić do bibliotecznego domu, jednak, wracając, zabłądziły i teraz, biedaczki, tkwią nie wiadomo gdzie, czekając, aż ktoś przyjdzie im z pomocą. Może to będziesz Ty? Kierując się wskazówkami zawartymi w grze, pomóż naszym uciekinierkom znaleźć drogę powrotną. Pomyśl, jaką przyjemność zrobisz sobie i innym czytelnikom, którzy dzięki Twojemu zaangażowaniu będą mogli wypożyczyć swoje ulubione książki.

Autorzy: Gra powstała w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, organizowanego przez PBP; jej autorkami są Monika Maziarz i Alicja Kunert z PBP.

Uczestnicy: Gra adresowana jest do dzieci i młodzieży, mogą w nią zagrać również dorośli. Wszyscy chętni (np. grupy szkolne) mogą sprawdzić ranking zdobytych punktów. Informacji udzielamy w godzinach pracy biblioteki pod numerem tel. 16 678 35 82.  

Miejsce startu:

  • Wersja gry z GPS, dla której miejscem startu jest plac przed budynkiem Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8), teren gry to okolice Rynku i ulic Starego Miasta.

  • Wersja gry FLOW, można zagrać w dowolnym momencie, gra przygotowana jest w wersji na telefon, bez konieczności wychodzenia z domu.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-10-26
Data publikacji:2022-10-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2156