Spotkania autorskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

22 lipca 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Lato w pełni, ale Przemyska Biblioteka Publiczna nie bierze urlopu i pamięta o czytelnikach spragnionych kontaktu z literaturą. A kto może o niej opowiedzieć najlepiej, jeśli nie sam pisarz? Z tego powodu 19 lipca br. zaprosiliśmy do nas Łukasza Orbitowskiego, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy, który niedawno wydał nową powieść pt. „Chodź ze mną”. Spotkanie z autorem poprowadził Wojciech Kalinowski, a gości powitała i przedstawiła Agata Pilawa.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim (19.07.2022, godz. 17.30)

12 lipca 2022
Przejdź do - Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim (19.07.2022, godz. 17.30)

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, który będzie promować swoją nową książkę „Chodź ze mną.” Spotkanie odbędzie się 19 lipca br. o godz. 17.30 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8 (budynek A, I piętro, sala wielofunkcyjna), a poprowadzi je Wojciech Kalinowski z PBP.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim (19.07.2022, godz. 17.30)

Spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

14 czerwca 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

11 czerwca (sobota) 2022 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się drugie w tym dniu spotkanie autorskie w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką, inicjatywy Wydawnictwa BOSZ promującej czytelnictwo, realizowanej wspólnie z Przemyską Biblioteką Publiczną oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Tym razem gościliśmy Witolda Beresia – dziennikarza, scenarzystę i reżysera, autora książek i scenariuszy o wybitnych postaciach kultury polskiej, w tym wydanej w 2021 r. pozycji „Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej”. Spotkanie otworzył dr Maciej Waltoś, a poprowadził jej red. Piotr Dobrołęcki.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

14 czerwca 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

11 czerwca (sobota) 2022 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem i felietonistą Michałem Ogórkiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun. Obaj panowie gościli w bibliotece także podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu, dając niezwykły popis błyskotliwego humoru i erudycji. Tym razem również nie zawiedli. Spotkanie otworzył i wszystkich zgromadzonych przywitał gospodarz biblioteki dr Maciej Waltoś, a rozmowę moderował red. Jerzy Kisielewski.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

14 czerwca 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

W piątek, 10 czerwca 2022 r., w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem – dziennikarzem i publicystą, laureatem Nagrody Literackiej „Nike” 2017 za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Z gościem spotkania rozmawiał red. Piotr Dobrołęcki, a otworzył je dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

9 czerwca 2022
Przejdź do - Zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

11 czerwca (sobota) o godz. 19.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej gościć będzie Witold Bereś – dziennikarz, autor książek, scenarzysta i reżyser, twórca wydanej w 2021 r. biografii „Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej”, opowiadającej o znakomitym współczesnym pisarzu, dramaturgu i felietoniście, który odszedł dwa lata temu, pozostawiając po sobie wspaniałe dzieła. Jak się okazuje, także te nieznane, o których pisze Witold Bereś.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Beresiem w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Zapraszamy na spotkania autorskie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

8 czerwca 2022
Przejdź do - Zapraszamy na spotkania autorskie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Przed nami kolejne już, 15. Bieszczadzkie Lato z Książką, czyli wieloletnia inicjatywa Wydawnictwa BOSZ promująca czytelnictwo, realizowana wspólnie z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyską Biblioteką Publiczną. Tegorocznej edycji festiwalu patronuje Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na spotkania autorskie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-06-06
Data publikacji:2015-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:18597