Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dyskusyjny Klub Książki poleca „Olimpijki” Anny Sulińskiej – reporterską opowieść o sporcie polskich kobiet w okresie PRL-u

20 listopada 2023
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca „Olimpijki” Anny Sulińskiej – reporterską opowieść o sporcie polskich kobiet w okresie PRL-u

6 listopada 2023 r. w Czytelni Głównej po raz kolejny spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o przeczytanej lekturze – reportażu Anny Sulińskiej pt. „Olimpijki”, który został wydany w 2020 r. nakładem Wydawnictwa Czarne.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca „Olimpijki” Anny Sulińskiej – reporterską opowieść o sporcie polskich kobiet w okresie PRL-u

Dyskusyjny Klub Książki poleca historię o odkrywaniu tożsamości Agaty Tuszyńskiej „Czarna Torebka”

16 sierpnia 2023
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca historię o odkrywaniu tożsamości Agaty Tuszyńskiej „Czarna Torebka”

31 lipca br. w Czytelni Głównej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego jego uczestniczki rozmawiały o najnowszej książce Agaty Tuszyńskiej pt. Czarna torebka”, która ukazała się w tym roku nakładem Wydawnictwa Osnova.  

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca historię o odkrywaniu tożsamości Agaty Tuszyńskiej „Czarna Torebka”

Spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

22 maja 2023
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

8 maj 2023 roku w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk - dziennikarką, która w Polskim Radiu stworzyła kultowe audycje m.in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Katarzyną Stoparczyk w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Dyskusyjny Klub Książki poleca sagę rodzinną Ałbeny Grabowskiej „Matki i córki”

24 marca 2023
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca sagę rodzinną Ałbeny Grabowskiej „Matki i córki”

27 lutego 2023 r. w Czytelni Głównej PBP spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby podjąć rozmowę o książce Ałbeny Grabowskiej „Matki i córki”. Pisarka jest pracującą czynnie lekarką neurolożką. Urodziła się w Polsce, a jej bułgarskie korzenie podkreśla nietypowe imię.  Debiutowała w 2011 r. powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, od tej pory wydała przeszło dwadzieścia książek dla dzieci młodzieży i dorosłych. Na podstawie jej powieści powstał serial „Stulecie winnych”, który zgromadził przed ekranami kilka milionów widzów. Ałbena Grabowska pisze również scenariusze filmowe, jest autorką libretta musicalu „Pora jeziora”.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca sagę rodzinną Ałbeny Grabowskiej „Matki i córki”

Dyskusyjny Klub Książki poleca fascynującą powieściową łamigłówkę Guillaume Musso „Sekretne życie pisarzy”

11 lutego 2023
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca fascynującą powieściową łamigłówkę Guillaume Musso „Sekretne życie pisarzy”

16 stycznia 2023 r. w Czytelni Głównej PBP spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby rozwinąć dyskusję o książce Guillaume Musso „Sekretne życie pisarzy”. Autor powieści to francuski pisarz, z wykształcenia nauczyciel, który zadebiutował w 2001 r. thrillerem „Skidamarink”, dotychczas wydał kilkanaście książek, z których wszystkie stały się bestsellerami, a w 2008 r. na podstawie jego drugiej powieści „Potem” został nakręcony film.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca fascynującą powieściową łamigłówkę Guillaume Musso „Sekretne życie pisarzy”

DKK poleca poruszającą powieść Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”

11 października 2022
Przejdź do - DKK poleca  poruszającą powieść Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”

26 września w Czytelni Głównej PBP odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą, o której dyskutowano była powieść norweskiego pisarza Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”. Pisarz jest autorem popularnych powieści dla młodzieży i dorosłych, a międzynarodowe zainteresowanie zyskał  w 1991 r. wydając wprowadzenie do filozofii dla młodzieży pt. „Świat Zofii”.

Czytaj więcej o: DKK poleca poruszającą powieść Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”

DKK poleca pierwszą biografię najważniejszego polskiego dzieła sztuki - Katarzyna Bik „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”

16 sierpnia 2022
Przejdź do - DKK poleca pierwszą biografię najważniejszego polskiego dzieła sztuki - Katarzyna Bik „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”

6 czerwca br. po raz kolejny odbyło się w Czytelni Głównej PBP spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiano książkę „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”, autorstwa Katarzyny Bik – historyk sztuki, dziennikarki, od wielu lat pracującej w Muzeum Narodowym w Krakowie, uznawanej za najważniejszą „damolożkę” w Polsce.

Czytaj więcej o: DKK poleca pierwszą biografię najważniejszego polskiego dzieła sztuki - Katarzyna Bik „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”

Dyskusyjny Klub Książki poleca powieść Jessie Burton pt. „Muza”

2 czerwca 2022
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca powieść Jessie Burton pt. „Muza”

2 maja 2022 r. w Czytelni Głównej przemyskiej biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o powieści brytyjskiej pisarki Jessie Burton pt. „Muza”.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca powieść Jessie Burton pt. „Muza”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-03
Data publikacji:2017-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:15189