Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Michał Rusinek - NIC NADZWYCZAJNEGO. O WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ

23 września 2017
Przejdź do - Michał Rusinek  - NIC NADZWYCZAJNEGO. O WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ

11 września 2017 r. w Czytelni Nowości Wydawniczych Dyskusyjny Klub Książki rozmawiał o książce Michała Rusinka poświęconej Wisławie Szymborskiej. Spotkali się w 1996 roku i mieli ze sobą współpracować kilka miesięcy. Pracowali przez piętnaście lat, do końca. Sekretarz Wisławy Szymborskiej zdecydował się, cztery lata po śmierci poetki i dwadzieścia lat po Noblu, napisać o Niej książkę, która opisuje historię ich współpracy, a zarazem jest historią ostatnich lat życia Wisławy Szymborskiej.

Czytaj więcej o: Michał Rusinek - NIC NADZWYCZAJNEGO. O WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ

Barbara Goldshmith - GENIUSZ I OBSESJA. WEWNĘTRZNY ŚWIAT MARII CURIE

11 lipca 2017

19 czerwca 2017 r. na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiano biografię wielkiej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie. "Geniusz i obsesja. Wewnętrzny świat Marii Curie"  autorstwa Barbary Goldsmith to książka oparta na nowo odkrytych archiwaliach. Z lektury dowiadujemy się jak naukowa dociekliwość, triumf i sukces dwukrotnej noblistki przeplatają się  z odrzuceniem, hipokryzją i dyskryminacją, której  doświadczała zarówno jako kobieta, naukowiec, jak i imigrantka z Polski. Autorka otrzymała za tę książkę prestiżową nagrodę Amerykańskiego Instytutu Nauk Fizycznych przyznawaną za popularyzację nauki.

 

Czytaj więcej o: Barbara Goldshmith - GENIUSZ I OBSESJA. WEWNĘTRZNY ŚWIAT MARII CURIE

Dorota Karaś - CYBULSKI.PODWÓJNE SALTO

11 lipca 2017
Przejdź do - Dorota Karaś - CYBULSKI.PODWÓJNE SALTO

W maju Dyskusyjny Klub Książki omawiał biografię Doroty Karaś poświęconą legendarnemu aktorowi Zbigniewowi Cybulskiemu. Lektura odkryła przed czytelniczkami wiedzę o człowieku, który miał dwa oblicza. Pierwsze gwiazdora filmowego epoki, obiektu westchnień tysięcy kobiet, drugie, znane nielicznym - chłopaka z nerwicą natręctw i kompleksami na punkcie swojej sylwetki.

Czytaj więcej o: Dorota Karaś - CYBULSKI.PODWÓJNE SALTO

Konrad Szołajski - WISŁOCKA, CZYLI JAK TO ZE SZTUKĄ KOCHANIA BYŁO

10 kwietnia 2017
Przejdź do - Konrad Szołajski - WISŁOCKA, CZYLI JAK TO ZE SZTUKĄ KOCHANIA BYŁO

W kwietniu Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych sięgnął po książkę Konrada Szołajskiego, opartą na faktach, ale nie pozbawioną fantazji autora biografię Michaliny Wisłockiej.

Czytaj więcej o: Konrad Szołajski - WISŁOCKA, CZYLI JAK TO ZE SZTUKĄ KOCHANIA BYŁO

Katarzyna Bonda – POCHŁANIACZ

17 lutego 2017
Przejdź do - Katarzyna Bonda – POCHŁANIACZ

W styczniu 2017 r. Dyskusyjny Klub Książki sięgnął po książkę pisarki, scenarzystki i dokumentalistki – Katarzyny Bondy. „Pochłaniacz” to  powieść kryminalna, o której było głośno jeszcze przed premierą. Pisarz Zygmunt Miłoszewski stwierdził nawet, że Bonda to "królowa polskiego kryminału". Zdaje się jednak, że jedyną królową tego gatunku jest Joanna Chmielewska i jej pozycja jest nadal niezagrożona.

Czytaj więcej o: Katarzyna Bonda – POCHŁANIACZ

Dyskusyjny Klub Książki wśród nagrodzonych

7 grudnia 2016
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki wśród nagrodzonych

5 grudnia 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się spotkanie z okazji 10-lecia działalności Dyskusyjnych Klubów Książki dla dorosłych w woj. podkarpackim. Podczas spotkania dyrektor WiMBP Barbara Chmura wręczyła nagrody trzem wyróżniającym się Klubom podkarpackim. Wśród nagrodzonych znalazł się Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych działający przy Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki wśród nagrodzonych

Magdalena Zimny-Louis - ZAGINIONE

12 grudnia 2016
Przejdź do - Magdalena Zimny-Louis  - ZAGINIONE

W listopadzie przemyski Dyskusyjny Klub Książki czytał najnowszą powieść pisarki Magdaleny Zimny Louis, która ponad dwadzieścia lat spędziła w Wiekiej Brytanii, a obecnie na stałe wróciła do Rzeszowa. Ostatnia powieść pisarki pt. "Zaginione" opowiada o realiach Rzeszowa lat 80-tych oraz przenosi czytelnika do pięknej, egzotycznej Armenii.

Czytaj więcej o: Magdalena Zimny-Louis - ZAGINIONE

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-03
Data publikacji:2017-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:926