Kursy, szkolenia, warsztaty
Artykuły
Szkolenie „(Nie)zwykłe książki - kreatywność, nowe technologie i literatura”
11 września 2023 r. w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyło się szkolenie „(Nie)zwykłe książki - kreatywność, nowe technologie i literatura”, które zostało zorganizowane przez Przemyską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Przemyślu. W spotkaniu, które miało charakter warsztatowy, udział wzięło 12 bibliotekarzy z bibliotek publicznych: Przemyskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Żurawicy.
Czytaj więcej o: Szkolenie „(Nie)zwykłe książki - kreatywność, nowe technologie i literatura”Spotkanie bibliotekarzy woj. podkarpackiego pod hasłem „Biblioteka Przyjazna Dzieciom – czytelnik dziecięcy i młodzieżowy w Przemyskiej Bibliotece Publicznej”
18 kwietnia 2023 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyło się spotkanie dla bibliotekarzy z oddziałów i filii dziecięcych woj. podkarpackiego, którzy tworzą sieć „Aktywni DziecIOm”. Sieć powstała w ramach projektu FRSI „Nie siedź – sieciuj! – wzmocnienie regionalnych sieci bibliotecznych” i działa przy WiMBP w Rzeszowie. Bibliotekarze przemyskiej biblioteki należą do sieci od początku jej istnienia, uczestniczyli także w wyjazdach studyjnych do innych podkarpackich bibliotek.
Czytaj więcej o: Spotkanie bibliotekarzy woj. podkarpackiego pod hasłem „Biblioteka Przyjazna Dzieciom – czytelnik dziecięcy i młodzieżowy w Przemyskiej Bibliotece Publicznej”Cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”
Od kilku lat w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbywają się cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”, tj. przemyskiej organizacji mającej na celu promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Zrzesza ono pasjonatów fantastyki i różnorodnych dziedzin hobbystycznych związanych m.in. z grami planszowymi, kinem, komiksem, survivalem, sztukami walki czy rysunkiem.
Czytaj więcej o: Cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży
Przemyska Biblioteka Publiczna od stycznia 2021 r. bierze udział w projekcie realizowanym przez Fundację VCC „Cyfrowe GOK-i w podregionie przemyskim”. W jego ramach pozyskała pięć laptopów z oprogramowaniem niezbędnym do realizacji zajęć w formie online. Projekt obejmował również warsztaty kompetencji cyfrowych dla pracownika biblioteki w wymiarze 60 godzin lekcyjnych.
Czytaj więcej o: Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży„Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi” – szkolenie online dla bibliotekarzy
Od dłuższego już czasu obserwujemy ogromny rozwój technologii informatycznych. Jest on zauważalny w niemal każdej dziedzinie życia, także w działalności bibliotek i wydawnictw oraz w szeroko pojętym czytelnictwie. Oto bowiem obok książek tradycyjnych, papierowych, istnieją już książki elektroniczne, tzw. e-booki. Są one dostępne na specjalnych platformach internetowych, najczęściej odpłatnie, ale do wielu z nich można uzyskać bezpłatny dostęp za pośrednictwem bibliotek.
Czytaj więcej o: „Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi” – szkolenie online dla bibliotekarzyZapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych
Przemyska Biblioteka Publiczna i Fundacja VCC zapraszają dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych.
Czytaj więcej o: Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowychSpotkania Klubu Młodego Programisty
24 września 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął swoją działalność Klub Młodego Programisty, w którym odbywają się cykliczne warsztaty z nauką programowania dla dzieci. Jest to element projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Czytaj więcej o: Spotkania Klubu Młodego Programisty„Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”
O tym, jak usprawniać aparat mowy i dbać o kulturę wypowiedzi, dowiedzieli się 14 maja 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dorośli uczestnicy warsztatów poprowadzonych przez zawodową lektorkę Malwinę Kożurno. Warsztaty były jednym z wydarzeń Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.
Czytaj więcej o: „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”Strona: 1/2
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- następna
- Przejdź na koniec
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2018-07-10 |
Data publikacji: | 2018-07-10 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | |
Liczba odwiedzin: | 9391 |