Kursy, szkolenia, warsztaty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych

22 lutego 2021
Przejdź do - Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych

Przemyska Biblioteka Publiczna i Fundacja VCC zapraszają dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych.

Czytaj więcej o: Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych

Spotkania Klubu Młodego Programisty

9 października 2019
Przejdź do - Spotkania Klubu Młodego Programisty

24 września 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął swoją działalność Klub Młodego Programisty, w którym odbywają się cykliczne warsztaty z nauką programowania dla dzieci. Jest to element projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Czytaj więcej o: Spotkania Klubu Młodego Programisty

„Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

18 maja 2019
Przejdź do - „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

O tym, jak usprawniać aparat mowy i dbać o kulturę wypowiedzi, dowiedzieli się 14 maja 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dorośli uczestnicy warsztatów poprowadzonych przez zawodową lektorkę Malwinę Kożurno. Warsztaty były jednym z wydarzeń Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Szkolenie dla bibliotekarzy „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”

30 stycznia 2019
Przejdź do - Szkolenie dla bibliotekarzy „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”

23 stycznia 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy PBP oraz gminnych bibliotek publicznych w powiecie przemyskim pt. „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla bibliotekarzy „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”

Szkolenie „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

19 września 2018
Przejdź do - Szkolenie „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

10 września 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie pn. „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”, które było wspólną inicjatywą Przemyskiej Biblioteki Publicznej i przemyskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, skierowaną do bibliotekarzy z gminnych bibliotek publicznych powiatu przemyskiego i bibliotekarzy członków SBP Oddziału w Przemyślu.

Czytaj więcej o: Szkolenie „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

Literatura jako narzędzie terapeutyczne. Kurs biblioterapii III stopnia dla bibliotekarzy

30 maja 2017
Przejdź do - Literatura jako narzędzie terapeutyczne. Kurs biblioterapii III stopnia dla bibliotekarzy

W dniach 19–20 maja br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty III stopnia z biblioterapii – dziedziny, która stanowi rodzaj psychicznego wsparcia w rozwiązywaniu osobistych problemów przez ukierunkowane czytanie i wykorzystywanie terapeutycznej funkcji literatury. Warsztaty, w których udział wzięło 23 pracowników PBP oraz gminnych bibliotek publicznych w powiecie przemyskim, poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz certyfikowany biblioterapeuta Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej o: Literatura jako narzędzie terapeutyczne. Kurs biblioterapii III stopnia dla bibliotekarzy

Warsztaty biblioterapii dla bibliotekarzy

5 maja 2016
Przejdź do - Warsztaty biblioterapii dla bibliotekarzy

W dniach 21–22 kwietnia br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty II stopnia z zakresu biblioterapii, zorganizowane dla bibliotekarzy PBP oraz gminnych bibliotek publicznych powiatu przemyskiego. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz certyfikowany biblioterapeuta Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej o: Warsztaty biblioterapii dla bibliotekarzy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-10
Data publikacji:2018-07-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2900