Lekcje biblioteczne, zajęcia edukacyjne i czytelnicze, wycieczki po bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Po andrzejkowe wróżby przyszli do biblioteki

29 listopada 2023
Przejdź do - Po andrzejkowe wróżby przyszli do biblioteki

Ostatnie dni listopada upływają w naszej bibliotece pod znakiem wróżb andrzejkowych. Przyświeca temu odwieczne pragnienie człowieka, by poznać swoją przyszłość. W tym roku gościliśmy z tej okazji trzy grupy: 23 listopada uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hureczku, 27 listopada uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu, zaś 28 listopada uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 KAMON w Przemyślu.

Czytaj więcej o: Po andrzejkowe wróżby przyszli do biblioteki

„Emocje kolorowego potwora” – zajęcia czytelnicze

17 listopada 2023
Przejdź do - „Emocje kolorowego potwora” – zajęcia czytelnicze

14 listopada 2023 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia na temat emocji z udziałem uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu.

Czytaj więcej o: „Emocje kolorowego potwora” – zajęcia czytelnicze

„Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece” - zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

16 listopada 2023
Przejdź do - „Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece” - zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

13 listopada 2023 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży gościły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Omnibusek. Podczas wizyty przedszkolaki usłyszały, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kartę biblioteczną i zostać czytelnikiem przemyskiej biblioteki. Zostały zachęcone do udziału w kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Dzieci obejrzały miejsce, gdzie zgromadzone są książki dla czytelników w wieku przedszkolnym.

Czytaj więcej o: „Magiczna skrzynko, otwórz się! Noc w bibliotece” - zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

Poznawali bibliotekę

15 listopada 2023
Przejdź do - Poznawali bibliotekę

10 listopada 2023 r. Przemyską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Nizinach, by poznać zasady korzystania z jej zasobów.

Czytaj więcej o: Poznawali bibliotekę

Z misiem z bajki spotkasz się w bibliotece!

15 listopada 2023
Przejdź do - Z misiem z bajki spotkasz się w bibliotece!

Gdyby policzyć, ile mają wspólnie lat, wyszłoby, że niezłe z nich już staruszki, ale przecież sympatycznym misiom, które poznajemy w dzieciństwie i pamiętamy o nich już zawsze, nie wypomina się wieku! Kubuś Puchatek, Paddington czy Miś Uszatek – niezmiennie pozostają w sercach dzieci i dorosłych jako ukochani bohaterowie. Już od kilku lat w Przemyskiej Bibliotece Publicznej świętujemy Urodziny Misia Książkowego, by o nim przypominać i popularyzować jego przygody zapisane w niejednej wspaniałej książeczce.

Czytaj więcej o: Z misiem z bajki spotkasz się w bibliotece!

Co się kryje w koszyczku Czerwonego Kapturka?

11 listopada 2023
Przejdź do - Co się kryje w koszyczku Czerwonego Kapturka?

Żeby się tego dowiedzieć, wystarczy przyjść do Przemyskiej Biblioteki Publicznej, gdzie można poznać historię niejednego bohatera z bajki. 6 listopada 2023 r., w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, gościliśmy dzieci z Przedszkola „Omnibusek” w Przemyślu, którzy postanowili zaprzyjaźnić się z postaciami z „Czerwonego Kapturka”.

Czytaj więcej o: Co się kryje w koszyczku Czerwonego Kapturka?

Rola czytania w rozwoju intelektualnym, moralnym i emocjonalnym dzieci – spotkanie dla słuchaczek Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.

30 października 2023
Przejdź do - Rola czytania w rozwoju intelektualnym, moralnym i emocjonalnym dzieci – spotkanie dla słuchaczek Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.

25 października 2023 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły słuchaczki kierunku opiekunka dziecięca z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.

Czytaj więcej o: Rola czytania w rozwoju intelektualnym, moralnym i emocjonalnym dzieci – spotkanie dla słuchaczek Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu.

Urodziny Książkowego Misia – zajęcia czytelnicze w ramach cyklu „Czytam, podziwiam, poznaję”

28 października 2023
Przejdź do - Urodziny Książkowego Misia – zajęcia czytelnicze w ramach cyklu „Czytam, podziwiam, poznaję”

19 października 2023 r. przemyską bibliotekę odwiedzili wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przemyślu wraz z opiekunami, by poznawać książki i bohaterów literackich. Zajęcia poświęcone książkowym misiom zainaugurowały cykl spotkań pt. „Czytam, podziwiam, poznaję”, podczas których wychowankowie OREW-u będą uczestniczyć w warsztatach z książką, a ich celem będzie m.in.: wyrobienie nawyku słuchania tekstów literackich, kształtowanie wrażliwości estetycznych, jak również poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności.

Czytaj więcej o: Urodziny Książkowego Misia – zajęcia czytelnicze w ramach cyklu „Czytam, podziwiam, poznaję”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-29
Data publikacji:2018-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:23567