Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nowo zakupione książki w Filii nr 8 PBP

8 stycznia 2021
Przejdź do - Nowo zakupione książki w Filii nr 8 PBP

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty nowości wydawniczych Filii nr 8 (ul. bp. J. Glazera 9). Wśród nich znajdziemy między innymi następujące pozycje:

Czytaj więcej o: Nowo zakupione książki w Filii nr 8 PBP

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

19 kwietnia 2021
Przejdź do - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

1 kwietnia 2021 r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.

Czytaj więcej o: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Lektury na 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2021
Przejdź do - Lektury na 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Życie naznaczone wojną, życie naznaczone śmiercią… Cokolwiek napiszemy, żadne słowa nie oddadzą grozy i ogromu cierpienia, które spowodowała II wojna światowa, odznaczając swoje piętno na narodach świata. W sposób szczególny okaleczyła ona Naród Żydowski, skazany przez Hitlera na Zagładę.

Czytaj więcej o: Lektury na 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

15 kwietnia 2021
Przejdź do - Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 29 400,00 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „III Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Adres – „Cześć i hołd Elizie Orzeszkowej” – z Przemyśla. Nieznany dokument z 1906 roku w Dziale Orzeszkowiana Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

15 kwietnia 2021
Przejdź do - Adres – „Cześć i hołd Elizie Orzeszkowej” – z Przemyśla. Nieznany dokument z 1906 roku w Dziale Orzeszkowiana Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

Serdecznie polecamy Państwa uwadze opracowanie autorstwa mgra Andrzeja Koperskiego, zawierające syntetyczne biogramy osób, które złożyły podpis na kartach „adresu pamiątkowego”, przygotowanego w 1906 r. ku czci pisarki Elizy Orzeszkowej przez przemyski komitet obchodów 40-lecia jej działalności literackiej. Karty adresowe z Przemyśla znajdują się dziś w Dziale „Orzeszkowiana” Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj więcej o: Adres – „Cześć i hołd Elizie Orzeszkowej” – z Przemyśla. Nieznany dokument z 1906 roku w Dziale Orzeszkowiana Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

„Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – kolorowe książki w zbiorach PBP

1 kwietnia 2021
Przejdź do - „Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – kolorowe książki w zbiorach PBP

„Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – ileż to razy my, bibliotekarki i bibliotekarze, słyszeliśmy to zdanie z ust naszych czytelników. Oczywiście w zdaniu tym zmieniają się nazwy kolorów, niemniej za każdym razem brzmi ono dla nas, po drugiej stronie bibliotecznej lady, niczym misternie skonstruowana łamigłówka rodem ze skandynawskiego kryminału.

Czytaj więcej o: „Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – kolorowe książki w zbiorach PBP

Godziny pracy filii bibliotecznych

14 kwietnia 2021
Przejdź do - Godziny pracy filii bibliotecznych

W związku ze zmianą zasad funkcjonowania filii Przemyskiej Biblioteki Publicznej uprzejmie informujemy, że pracują one w następujących godzinach:

Czytaj więcej o: Godziny pracy filii bibliotecznych

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:41933