E-BOOKI W OTWARTYCH ZASOBACH INTERNETU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 kwietnia 2016

Wybór polskich i zagranicznych źródeł e-booków, opublikowanych w otwartych zasobach Internetu, z których można legalnie, bezpłatnie korzystać.

 

ZASOBY POLSKIE

Biblioteka cyfrowa utworzona w 2007 r. oferująca lektury szkolne i dzieła klasyki literatury polskiej oraz światowej, które dostępne są w domenie publicznej Lektury są uzupełnione o komentarze i - dla wygody użytkownika - udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 - do odsłuchania).

Baza zawierająca zbiory polskich instytucji kultury on-line, liczy już ponad 2,5 miliona obiektów. Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, możemy przeszukiwać zasoby polskich bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie archiwa, muzea i ośrodki badawcze.

  • CYFROWA BIBLIOTEKA NARODOWA POLONA -  polona.pl

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona (CBN Polona) udostępnia w postaci cyfrowej najważniejsze wydania tekstów literackich i naukowych, dokumentów historycznych, czasopisma, grafikę, fotografię, nuty oraz mapy. Prezentuje dziedzictwo kulturalne Polski
i bogactwo zbiorów Biblioteki Narodowej.

Otwórz Książkę to cyfrowa kolekcja książek naukowych polskich uczonych reprezentujących różne dziedziny wiedzy. W skład kolekcji wchodzą  książki niedostępne już na rynku w wersji drukowanej, poszukiwane ze względu na wartość naukową i edukacyjną. Serwis oferuje ponad 300 tytułów, przede wszystkim z nauk społecznych (socjologia, psychologia, ekonomia i in.) oraz humanistycznych (historia, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo).

 

ZASOBY ZAGRANICZNE

Lista darmowych e-booków dostępnych w Feedbooks.com; w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek.

Jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów i innych. W zasobach można znaleźć m.in.  pamiętniki, czasopisma, listy i książki z całej Europy.

Udostępnia ponad 42 tysiące darmowych e-booków w języku angielskim, które można ściągnąć lub czytać on-line. Formaty dostępne na stronie to ePUB i MOBI. Znaleźć tutaj można książki z zakresu literatury pięknej, filozofii, religii,  geografii.

Projekt firmy Google, skupiający się na gromadzeniu książek i czasopism w formie cyfrowej. Na stronie znajduje się wygodny czytnik, umożliwiający przeglądanie książek w przeglądarce. Google Books pomaga w przeszukiwaniu zawartości książek i ich znajdowaniu. Jeżeli książka  jest chronion przez prawa autorskie, dostępny jest  widok krótkiego opisu oraz linki do miejsc, gdzie można ją kupić lub wypożyczyć. Materiały z wolnych zasobów dostępne są do ściągnięcia w formie pliku PDF.

Internetowy katalog książek oraz e-książek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bibliotekach (głównie amerykańskich), umożliwia również przeglądanie, pobieranie i czytanie e-­booków.

 

CZYTNIK PLIKÓW EPUB ON-LINE - http://magicscroll.net (nie wymaga instalacji)

Do odczytywania plików DjVu można pobrać program lub wtyczkę ze strony - http://djvu.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-06
Data publikacji:2016-04-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:8784