Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Festiwale

Festiwale

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie z pisarką i scenarzystką Barbarą Sadurską w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

27 października 2023
Przejdź do - Spotkanie z pisarką i scenarzystką Barbarą Sadurską w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

5 października br. w kolejnym dniu V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” z czytelnikami spotkała się  pisarka, scenarzystka i prawniczka Barbara Sadurska, z którą o pisaniu, inspiracjach, poszukiwaniu tematów rozmawiał Wojciech Kalinowski z PBP.

Czytaj więcej o: Spotkanie z pisarką i scenarzystką Barbarą Sadurską w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Spotkanie z autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych Zygmuntem Miłoszewskim w ramach V Festiwalu Książki „ Między pokoleniami”

24 października 2023
Przejdź do - Spotkanie z autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych Zygmuntem Miłoszewskim w ramach V Festiwalu Książki „ Między pokoleniami”

Zaproszenie do udziału w V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” przyjął autor powieści kryminalnych i sensacyjnych Zygmunt Miłoszewski, który z przemyskimi czytelnikami spotkał się 7 października br. w sali wielofunkcyjnej przemyskiej biblioteki. Spotkanie poprowadziła dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, politolożka, działaczka społeczna Bernadeta Szczypta. Gości spotkania przywitał dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś.

Czytaj więcej o: Spotkanie z autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych Zygmuntem Miłoszewskim w ramach V Festiwalu Książki „ Między pokoleniami”

Premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Halo! Tu Fredro” w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

23 października 2023
Przejdź do - Premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Halo! Tu Fredro” w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

W piątek 7 października 2023 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Halo! Tu Fredro”, którą stworzyły pracownice instytucji: Monika Maziarz i Alicja Kunert. Było to jedno z wydarzeń piątej edycji Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: Premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Halo! Tu Fredro” w ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

„Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku” – spotkanie autorskie dla dzieci z Katarzyną i Pawłem Ziemnickimi

14 października 2023
Przejdź do - „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku” – spotkanie autorskie dla dzieci z Katarzyną i Pawłem Ziemnickimi

5 października 2023 r., w kolejnym dniu V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” przemyską bibliotekę odwiedzili Katarzyna i Paweł Ziemniccy, którzy  zaprezentowali swoją najnowszą książkę dla dzieci „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”. Autorzy publikacji są dziennikarzami, Katarzyna Ziemnicka pisze również książki dla dzieci, a Paweł Ziemnicki to dziennikarz naukowy, który jest autorem licznych publikacji dotyczących technologii i eksploracji przestrzeni kosmicznej, pracuje w planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj więcej o: „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku” – spotkanie autorskie dla dzieci z Katarzyną i Pawłem Ziemnickimi

Planszówkowy pokój gier z GiF-em

12 października 2023
Przejdź do - Planszówkowy pokój gier z GiF-em

W ramach V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” Przemyska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Gry i Fantastyka zaprosiła starsze dzieci i młodzież do udziału w spotkaniu „Planszówkowy pokój gier z GiF-em”, które odbyło się 7 października 2023 r. w Mediatece PBP.

Czytaj więcej o: Planszówkowy pokój gier z GiF-em

„Dzieci z Placu Trzech Krzyży", czyli historia o sile przyjaźni, wzajemnej pomocy i przetrwaniu mimo wszystko - spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską

11 października 2023
Przejdź do - „Dzieci z Placu Trzech Krzyży", czyli historia o sile przyjaźni, wzajemnej pomocy i przetrwaniu mimo wszystko - spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską

Zaproszenie do udziału w V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” przyjęła jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek dla dzieci – Renata Piątkowska, która z dziecięcą widownią spotkała się w przemyskiej bibliotece 4 października 2023 r.

Czytaj więcej o: „Dzieci z Placu Trzech Krzyży", czyli historia o sile przyjaźni, wzajemnej pomocy i przetrwaniu mimo wszystko - spotkanie autorskie dla dzieci z Renatą Piątkowską

„Koniec jest najważniejszym elementem całości” – kreatywne warsztaty pisarskie dla młodzieży z pisarką Barbarą Sadurską

10 października 2023
Przejdź do - „Koniec jest najważniejszym elementem całości” – kreatywne warsztaty pisarskie dla młodzieży z pisarką Barbarą Sadurską

W czasie V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” przemyska biblioteka przygotowała ofertę dla młodzieży, w ramach której 5–6 października br. w Mediatece odbyły się kreatywne warsztaty pisarskie pod hasłem przewodnim: „Koniec jest najważniejszym elementem całości”.  Warsztaty poprowadziła pisarka i scenarzystka Barbara Sadurska, która jest wykładowczynią w Studium Literacko-Artystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi warsztaty kreatywnego pisania, w kręgu jej zainteresowań znajduje się również prawo własności intelektualnej.

Czytaj więcej o: „Koniec jest najważniejszym elementem całości” – kreatywne warsztaty pisarskie dla młodzieży z pisarką Barbarą Sadurską

„Mikro i makro kosmos, czyli od szczegółu do ogółu” - warsztaty z ilustratorką Magdaleną Pilch

7 października 2023
Przejdź do - „Mikro i makro kosmos, czyli od szczegółu do ogółu” - warsztaty z ilustratorką Magdaleną Pilch

3 października br. w kolejnym dniu Festiwalu Książki „Między pokoleniami” obyły się watsztaty z ilustratorką Magdaleną Pilch. Uczestniczyły w nich dzieci z przemyskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11.

Czytaj więcej o: „Mikro i makro kosmos, czyli od szczegółu do ogółu” - warsztaty z ilustratorką Magdaleną Pilch

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-09-19
Data publikacji:2023-09-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1012