Śladami historii – mobilne warsztaty literackie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uczniowie SP nr 1 zgłębiali „Tajemnicę Tatarskiej 3”

20 listopada 2021
Przejdź do - Uczniowie SP nr 1 zgłębiali „Tajemnicę Tatarskiej 3”

17 listopada 2021 r. Przemyską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu wraz z wychowawczynią Monią Lach, aby rozpocząć swoją przygodę z „Tajemnicą Tatarskiej 3”.

Czytaj więcej o: Uczniowie SP nr 1 zgłębiali „Tajemnicę Tatarskiej 3”

„Tajemnica Tatarskiej 3” – mobilna gra literacka w ramach projektu „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie

5 listopada 2021
Przejdź do - „Tajemnica Tatarskiej 3” – mobilna gra literacka w ramach projektu „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie

9 października 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera mobilnej gry literackiej pt. „Tajemnica Tatarskiej 3”, która była finalnym etapem projektu edukacyjnego pn. „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”, realizowanego w instytucji na przełomie września i października br. W ramach projektu odbyły się również kilkudniowe warsztaty projektowania gry, w których uczestniczyła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

Czytaj więcej o: „Tajemnica Tatarskiej 3” – mobilna gra literacka w ramach projektu „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć „Tak było. Przemyśl 1939–1944”

3 września 2021
Przejdź do - Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć „Tak było. Przemyśl 1939–1944”

Gorąco zachęcamy Państwa do obejrzenia wystawy poruszających zdjęć Przemyśla w czasie II wojny światowej, ukazujących tragedię miasta w wymiarze ludzkim i materialnym. Pochodzą one ze zbiorów znanego przemyskiego artysty fotografika i dziennikarza Jacka Szwica.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć „Tak było. Przemyśl 1939–1944”

Zapraszamy do udziału w mobilnej grze literackiej „Tajemnica Tatarskiej 3”

7 października 2021
Przejdź do - Zapraszamy do udziału w mobilnej grze literackiej „Tajemnica Tatarskiej 3”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego serdecznie zaprasza do udziału w mobilnej grze literackiej pt. „Tajemnica Tatarskiej 3” w ramach projektu edukacyjnego „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”. Gra oparta będzie na autentycznej historii sióstr Stefanii i Heleny Podgórskich, które w czasie II wojny światowej w Przemyślu uratowały trzynaścioro Żydów, sami zaś gracze wcielą się w postać mieszkańca okupowanego miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu dzieci, młodzież i dorosłych i prosimy, by osoby niepełnoletnie dostarczyły do biblioteki wypełnioną przez opiekunów kartę zgłoszenia (najpóźniej w dniu premiery). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Powodzenia!

Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w mobilnej grze literackiej „Tajemnica Tatarskiej 3”

Projekt edukacyjny „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

24 września 2021
Przejdź do - Projekt edukacyjny „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

W dniach 20–23 września 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbywały się warsztaty projektowania gry mobilnej na podstawie powieści „Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron, opowiadającej o losach autentycznych postaci sióstr Stefanii i Heleny Podgórskich, które w czasie II wojny światowej w Przemyślu uratowały trzynaścioro Żydów. W warsztatach, zorganizowanych wraz z wrocławską firmą szkoleniową Good Books i Wydawnictwem Kobiecym, uczestniczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli Katarzyny Dudek i Rafała Paśki.

Czytaj więcej o: Projekt edukacyjny „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

11 maja 2021
Przejdź do - Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 22 000 zł w ogólnopolskim programie grantowym „Patriotyzm jutra” na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”. Od 2009 r. operatorem programu jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Czytaj więcej o: Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-10
Data publikacji:2021-08-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3789