Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nowo zakupione książki w Filii nr 8 PBP

8 stycznia 2021
Przejdź do - Nowo zakupione książki w Filii nr 8 PBP

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty nowości wydawniczych Filii nr 8 (ul. bp. J. Glazera 9). Wśród nich znajdziemy między innymi następujące pozycje:

Czytaj więcej o: Nowo zakupione książki w Filii nr 8 PBP

Gratka dla fanów programowania

15 maja 2021
Przejdź do - Gratka dla fanów programowania

Na zakończenie XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy coś dla fanów gier komputerowych oraz osób chcących posiąść lub rozwinąć umiejętność projektowania gier i tworzenia stron internetowych. Od dzisiaj w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej można wypożyczyć publikacje na ten temat. Są to pozycje przeznaczone zarówno dla młodzieży i osób dorosłych, jak i dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem. Poniżej zamieszczamy listę dostępnych tytułów.

Czytaj więcej o: Gratka dla fanów programowania

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Oferta edukacyjno-kulturalna Przemyskiej Biblioteki Publicznej skierowana do dzieci i młodzieży”

12 maja 2021

Prezentujemy Państwu film zatytułowany „Oferta edukacyjno-kulturalna Przemyskiej Biblioteki Publicznej skierowana do dzieci i młodzieży”. Powstał on w ramach trwającego właśnie XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W ten sposób chcielibyśmy zachęcić nauczycieli i uczniów do uczestnictwa w przygotowanych przez nas zajęciach edukacyjno-kulturalnych. Życzymy miłego odbioru.

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

11 maja 2021
Przejdź do - Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 22 000 zł w ogólnopolskim programie grantowym „Patriotyzm jutra” na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”. Od 2009 r. operatorem programu jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Czytaj więcej o: Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8–15 maja 2021

10 maja 2021
Przejdź do - XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8–15 maja 2021

W dniach 8–15 maja 2021 r. obchodzony jest XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece". Z tej okazji Przemyska Biblioteka Publiczna przygotowała kilka inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych, które – mamy nadzieję – wzbudzą Państwa zainteresowanie.

Czytaj więcej o: XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8–15 maja 2021

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja 2021
Przejdź do - Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzony jest od 1985 roku. Został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8–15 maja).

Z tej okazji składamy życzenia wszystkim pracownikom bibliotek. Życzymy wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. Niechaj intensywnie rośnie liczba czytelników, którzy po książki sięgają z przyjemnością, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz potrzebami edukacyjnymi i zawodowymi.

Nowości wydawnicze w Dziale dla Dzieci i Młodzieży

30 kwietnia 2021
Przejdź do - Nowości wydawnicze w Dziale dla Dzieci i Młodzieży

Pogoda za oknem niepewna, więc jak tu zaplanować majówkę? Mamy dla Państwa, a zwłaszcza dla naszych najmłodszych Czytelników, niezawodną propozycję: proszę spędzić ten czas z książką, na przykład z którąś z nowości dostępnych w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Gwarantujemy, że zaczytana majówka będzie udana bez względu na aurę.

Czytaj więcej o: Nowości wydawnicze w Dziale dla Dzieci i Młodzieży

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:42815