Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 kwietnia 2021

Początek tygodnia, a Państwo już myślą o weekendzie? Ale po co czekać do weekendu! Wystarczy już teraz odwiedzić Filię nr 4 PBP przy ul. S. Konarskiego 5 i wypożyczyć nowo zakupione książki, przy których nie sposób się nudzić. Szczególnie polecamy następujące pozycje:

 

Harlan Coben, Chłopiec z lasu, Albatros, Warszawa 2020.

W parku krajobrazowym w Mountain znaleziono brudne, niemalże dzikie dziecko. Okoliczni mieszkańcy zajęli się chłopcem, który rozumie język angielski, ale nic nie mówi. W miarę upływu czasu młody mężczyzna próbuje się przystosować do cywilizowanego świata. Gdy trzydzieści lat później znika mała dziewczynka, okazuje się, że jest on jedyną osobą, która może pomóc ją odnaleźć. Intrygująca, pełna zwrotów akcji historia, która do końca trzyma w napięciu.

 

 

Ryszard Ćwirlej, Zaśpiewaj mi kołysankę, Czwarta Strona, Poznań 2020.

Akcja tej powieści rozgrywa się w okresie międzywojennym w Poznaniu. Trzy sprawy, trzy zagadki i trzy wyjścia. Wszystkie sprawy łączy jedno rozwiązanie. Tylko podkomisarz Fischer potrafi rozwiązać zagadkę zaginięcia ośmioletniej dziewczynki, która wyszła po wodę do studni i ślad po niej zaginął. Niezwykle wciągająca lektura, nie tylko dla wielbicieli kryminałów.

 

 

Deborah Feldman, Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów, Poradnia K, Warszawa 2020.

Powieść autobiograficzna, w której autorka opisuje swoje życie w rodzinie ortodoksyjnych Żydów. W miarę dorastania coraz bardziej przestają jej się podobać twarde zasady panujące w tym środowisku. Zaczyna się buntować przeciw tym regułom, a następnie opuszcza rodzinę, przez co zostaje usunięta na zawsze poza nawias tej społeczności. Warto sięgnąć po tę powieść i przekonać się, jak wielką odwagą wykazała się jej bohaterka.

 

 

Sławomir Koper, Skrzydlata ferajna, Bellona, Warszawa 2020.

Opowieść o świecie koneserów życia, odwadze i miłości do latania. Historia niezwykłych lotników, którzy zadziwili świat męstwem i umiejętnościami, za które zapłacili najwyższą cenę.

 

 

Charlotte Link, Czas burz, Wydawnictwo Znak, Kraków 2020.

Charlotte Link, Dziki łubin, Wydawnictwo Znak, Kraków 2020.

Charlotte Link, Niespokojne niebo, Wydawnictwo Znak, Kraków 2020.

Kolejne pozycje wydawnicze na polskim rynku bardzo popularnej niemieckiej pisarki Charlotte Link. Trylogia, której bohaterkami są silne kobiety z rodziny Dombergów. Niezwykle interesujące tło historyczne (I wojna światowa, rewolucja w Rosji, rewolucja przemysłowa) powoduje, że saga rodzinna nabiera wymiaru epopei historycznej.

     

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

  Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

 • Powiększ zdjęcie Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

  Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

 • Powiększ zdjęcie Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

  Nowo zakupione książki w Filii nr 4 PBP

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-27
Data publikacji:2021-04-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:134