Przyjdź do biblioteki i odbierz bezpłatną wyprawkę czytelniczą dla swojego dziecka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lutego 2020

Z przyjemnością informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej kontynuowana jest akcja Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, która ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W ramach akcji w Dziale dla Dzieci i Młodzieży i w filiach PBP można odbierać wyprawki czytelnicze dla osób urodzonych w latach 2014–2017.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców.

Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawek i życzymy wielu wspólnych chwil z książką w nowym roku!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-07
Data publikacji:2020-02-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1709