Lekcje biblioteczne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„W świecie książek Hervé’a Tulleta” – zajęcia czytelniczo-edukacyjne

4 kwietnia 2018
Przejdź do - „W świecie książek Hervé’a Tulleta” – zajęcia czytelniczo-edukacyjne

9 marca 2018 r. Przemyska Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci z Tęczowego Przedszkola w Krasiczynie do świata niezwykłych książek Hervé’a Tulleta.

Czytaj więcej o: „W świecie książek Hervé’a Tulleta” – zajęcia czytelniczo-edukacyjne

„Polska Wielkanoc, piękna Wielkanoc" – zajęcia edukacyjno-animacyjne

4 kwietnia 2018
Przejdź do - „Polska Wielkanoc, piękna Wielkanoc" – zajęcia edukacyjno-animacyjne

W marcowym wirze przygotowań do Wielkanocy niektórzy znaleźli czas, by wziąć udział w zajęciach w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, poświęconych polskim tradycjom związanym z tym radosnym świętem.

Czytaj więcej o: „Polska Wielkanoc, piękna Wielkanoc" – zajęcia edukacyjno-animacyjne

Zajęcia czytelnicze "Książeczki z bibliotecznej półeczki"

6 października 2017
Przejdź do - Zajęcia czytelnicze "Książeczki z bibliotecznej półeczki"

19 września 2017 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży gościł uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hureczku. Tym spotkaniem rozpoczęty został całoroczny, comiesięczny cykl wizyt młodych czytelników w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Uczniowie klasy VI i VII mieli okazję poznać pracę Działu, zasady zapisu do wypożyczalni oraz ofertę czytelni dla dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania odbyła się też prezentacja nowości książkowych oraz książek wartych przeczytania. Wiele z tych pozycji wzbudziło zainteresowanie małych słuchaczy, którzy zgodnie zadeklarowali, że w czasie wolnym będą częściej sięgać po ulubione książki. 

 

Zajęcia czytelniczo-animacyjne "Gimnastyka buźki i języka"

6 października 2017
Przejdź do - Zajęcia czytelniczo-animacyjne "Gimnastyka buźki i języka"

21 września 2017 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia czytelniczo-animacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej we Fredropolu. Tym razem pretekstem do wspólnego czytania stały się łamańce językowe, czyli wierszyki z trudnymi do wymówienia głoskami. Uczestnicy zajęć poznali wiele ciekawych ćwiczeń logopedycznych oraz wzięli udział w konkursie logopedycznym. Na zakończenie wizyty w Przemyskiej Bibliotece Publicznej mali goście zwiedzili Mediatekę. 

Warsztaty "Bezpieczeństwo w sieci"

27 października 2017
Przejdź do - Warsztaty "Bezpieczeństwo w sieci"

W dniach 9 i 25 października 2017 r. w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyły się spotkania z uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu (kl. VII i IV) dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Ich głównym celem było uświadomienie dzieciom, że postęp w rozwoju nowoczesnych technologii, oprócz skutków pozytywnych, wiąże się także z powstawaniem zagrożeń, których ofiarami coraz częściej stają się młodzi internauci.

Podczas zajęć poruszono zagadnienie efektywnego korzystania z sieci jako alternatywy wobec zachowań ryzykownych: cyberprzemocy, spotkań z osobami znanymi wyłącznie z Internetu, upubliczniania danych osobowych i zdjęć, a także piractwa w sieci.

Zajęcia poprowadziła Alicja Kunert z PBP.

Edukacja medialna: "Korzystanie z informacji oraz prawa autorów i użytkowników”

2 listopada 2017
Przejdź do - Edukacja medialna: "Korzystanie z informacji oraz prawa autorów i użytkowników”

W dniach 16, 25 i 30 października 2017 r. w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia z zakresu edukacji medialnej pt. „Korzystanie z informacji oraz prawa autorów i użytkowników”. Uczestniczyły w nich dwie grupy gimnazjalistów z Zespołu Szkół Salezjańskich oraz uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych.
Celem zajęć, które poprowadziła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP, było przekazanie młodzieży wiedzy na temat zasad świadomego, krytycznego i selektywnego korzystania z zasobów Internetu. Podczas spotkania poruszono zagadnienia związane z prawem autorskim, które chroni twórców i dotyczy wszystkich, nie tylko twórców „wielkiej” kultury. Natomiast prawa użytkowników chronią nasze uczestnictwo w kulturze.

„Ze słownikami za pan brat" – lekcja biblioteczna

23 listopada 2017
Monika Maziarz
Przejdź do - „Ze słownikami za pan brat" – lekcja biblioteczna

Tradycyjne i multimedialne, wielkie i kieszonkowe, rzeczowe i językowe. Słowniki, bo o nich mowa, to obowiązkowa część zbiorów każdej biblioteki. O tym, do czego służą i jak z nich korzystać, mogli się dowiedzieć uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni, którzy 22 listopada br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Ze słownikami za pan brat”.

Czytaj więcej o: „Ze słownikami za pan brat" – lekcja biblioteczna

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-29
Data publikacji:2018-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:118