Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Aktualności

Artykuły

Zapraszamy na wykład dr. Lucjana Faca pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”

17 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

24 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej PBP dr Lucjan Fac wygłosi wykład pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej o: Zapraszamy na wykład dr. Lucjana Faca pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”

Zapraszamy na wykład Grażyny Niezgody pt. „Bestsellery starożytności”

17 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy na wykład Grażyny Niezgody pt. „Bestsellery starożytności”. Odbędzie się on 25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej PBP (ul. Grodzka 8).

Czytaj więcej o: Zapraszamy na wykład Grażyny Niezgody pt. „Bestsellery starożytności”

Zapraszamy do udziału w Majówce Turystycznej

13 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Majówce Turystycznej w Przemyślu. Szczegóły programu znajdą Państwo na plakacie.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w Majówce Turystycznej

Zapraszamy na cykl wykładów Grażyny Niezgody pt. „Najpiękniejsze księgi świata"

12 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy Państwa na wykład inaugurujący cykl „Najpiękniejsze księgi świata”. Będą to opowieści o największych bestsellerach ludzkiej cywilizacji, ale także o materialnej stronie ksiąg, ich formie, sposobach zapisu, bibliotekach, kolekcjonerach i handlu książką. Rozwój duchowy naszej cywilizacji odbywa się w dużym stopniu dzięki sztukom wizualnym i książkom, które notują i przechowują ludzkie dokonania intelektualne.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na cykl wykładów Grażyny Niezgody pt. „Najpiękniejsze księgi świata"

Dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej od Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu

11 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Z przyjemnością informujemy, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dyplom od Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu z okazji jubileuszu 20-lecia tej organizacji z podziękowaniem za dotychczasową współpracę.

Czytaj więcej o: Dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej od Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu

Artykuł pracownicy PBP w kwartalniku „Biblioterapeuta"

11 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Z satysfakcją informujemy, że we wrocławskim czasopiśmie „Biblioterapeuta. Biuletyn Informacyjny Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego” (2017, nr 2) ukazał się artykuł Moniki Maziarz, pracownicy PBP, pt. „Co stoi na przeszkodzie? Scenariusz warsztatów biblioterapeutycznych wzmacniających wiarę uczestników we własne możliwości i motywujących ich do osiągania wyznaczonych przez siebie celów”. Polecamy go zwłaszcza nauczycielom i bibliotekarzom prowadzącym zajęcia z wykorzystaniem terapeutycznej funkcji literatury. W czasopiśmie tym znajdą Państwo również inne scenariusze zajęć biblioterapeutycznych. 

Czytaj więcej o: Artykuł pracownicy PBP w kwartalniku „Biblioterapeuta"

Nowe książki w Czytelni Nowości Wydawniczych

6 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty Czytelni Nowości Wydawniczych (budynek A, parter). Wśród najnowszych nabytków Przemyskiej Biblioteki Publicznej polecamy szczególnie kilka pozycji.

Czytaj więcej o: Nowe książki w Czytelni Nowości Wydawniczych