Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Aktualności

Artykuły

Święty Mikołaj pamiętał o małych czytelnikach

11 grudnia 2018
Monika Maziarz
Powiększ zdjęcie Święty%20Mikołaj%20pamiętał%20o%20małych%20czytelnikach

Nikt w ostatnich dniach nie pracował tyle, co on. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, w natłoku zajęć znalazł jednak czas, by odwiedzić Przemyską Bibliotekę Publiczną, gdzie 4 grudnia 2018 r. spotkał się z dziećmi z trzech przemyskich placówek: Przedszkola nr 7, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Promyczek” oraz Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek im. bł. Marii Angeli.

Czytaj więcej o: Święty Mikołaj pamiętał o małych czytelnikach

Zapraszamy na podsumowanie Konkursu na Prezentację Multimedialną „Literatura i sztuka polska wobec odzyskania niepodległości”

10 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Uprzejmie informujemy, że 12 grudnia br. o godz. 11.30 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się podsumowanie Konkursu na Prezentację Multimedialną „Literatura i sztuka polska wobec odzyskania niepodległości”. Zapraszamy uczestników i ich nauczycieli. 

Czytaj więcej o: Zapraszamy na podsumowanie Konkursu na Prezentację Multimedialną „Literatura i sztuka polska wobec odzyskania niepodległości”

„Święty Andrzeju, daj nam znać, co się z nami będzie dziać" – zajęcia poświęcone tradycjom i zwyczajom andrzejkowym

7 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie „Święty%20Andrzeju,%20daj%20nam%20znać,%20co%20się%20z%20nami%20będzie%20dziać

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od dawna są tradycyjnym czasem wróżb. W Przemyskiej Bibliotece Publicznej tradycji stało się zadość. Wszystko to za sprawą wróżki Czarnuszki, która ugościła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu (27 listopada) oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Akademia Malucha (29 listopada). W programie spotkania przewidziano garść wróżb, szczyptę magii i wiele dobrej zabawy.

Czytaj więcej o: „Święty Andrzeju, daj nam znać, co się z nami będzie dziać" – zajęcia poświęcone tradycjom i zwyczajom andrzejkowym

Tymczasowa zmiana godzin pracy

6 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Uprzejmie informujemy, że

  • Filia nr 5 będzie nieczynna 11 i 14 grudnia br.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Tymczasowa zmiana godzin pracy

Nowe tematy zajęć edukacyjnych w ofercie Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP

6 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Uprzejmie informujemy, że w ofercie edukacyjnej Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP pojawiły się nowe tematy zajęć:

Czytaj więcej o: Nowe tematy zajęć edukacyjnych w ofercie Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP

„Bardzo głodna gąsienica” – zajęcia edukacyjno-animacyjne z elementami języka niemieckiego

6 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie „Bardzo%20głodna%20gąsienica”%20–%20zajęcia%20edukacyjno-animacyjne%20z%20elementami%20języka%20niemieckiego

28 listopada 2018 r. odbyły się kolejne zajęcia edukacyjno-animacyjne, których celem było zaznajomienie najmłodszych czytelników z podstawami języka niemieckiego. Tym razem naszymi gośćmi były maluchy z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Przemyślu.

Czytaj więcej o: „Bardzo głodna gąsienica” – zajęcia edukacyjno-animacyjne z elementami języka niemieckiego

„Uczy, bawi, pokazuje, pachnie, dźwięczy, intryguje. Rozmawiamy o książkach” – zajęcia czytelniczo-edukacyjne

4 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie „Uczy,%20bawi,%20pokazuje,%20pachnie,%20dźwięczy,%20intryguje.%20Rozmawiamy%20o%20książkach”%20–%20zajęcia%20czytelniczo-edukacyjne

27 listopada 2018 r. w Niepublicznym Przedszkolu Językowym „Promyczek” w Przemyślu odbyło się spotkanie czytelniczo-edukacyjne z dziećmi, które poprowadził pracownik Filii nr 7 Przemyskiej Biblioteki Publicznej Piotr Prokopowicz.

Czytaj więcej o: „Uczy, bawi, pokazuje, pachnie, dźwięczy, intryguje. Rozmawiamy o książkach” – zajęcia czytelniczo-edukacyjne