IV Festiwal Książki „Między pokoleniami”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

27 października 2022
Przejdź do - Spotkanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

8 października, w ostatnim dniu Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, najmłodsi spotkali się z Michałem Rusinkiem, który znany jest nie tylko jako były sekretarz Wisławy Szymborskiej i prezes jej Fundacji, ale także jako autor wierszy dla dzieci. Naszego gościa w imieniu dyrektora PBP przywitała Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu dla Dzieci i Młodzieży i Działu Informacyjno-Bibliograficznego.

Czytaj więcej o: Spotkanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

„Dyptyk o niepamięci” – spotkanie autorskie z Rafałem Hetmanem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

25 października 2022
Przejdź do - „Dyptyk o niepamięci” – spotkanie autorskie z Rafałem Hetmanem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

6 października 2022 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z reporterem i publicystą Rafałem Hetmanem, zorganizowane w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki, projektu realizowanego przez Instytut Książki i dofinansowanego przez MKiDN. Spotkanie otworzył dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś, a poprowadził je Wojciech Kalinowski.

Czytaj więcej o: „Dyptyk o niepamięci” – spotkanie autorskie z Rafałem Hetmanem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

„Nie ma tylko dobra i tylko zła. One są zawsze razem, jak szczęście i nieszczęście” – spotkanie autorskie z Moniką Maciewicz w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

21 października 2022
Przejdź do - „Nie ma tylko dobra i tylko zła. One są zawsze razem, jak szczęście i nieszczęście” – spotkanie autorskie z Moniką Maciewicz w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

7 października 2022 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Moniką Maciewicz, autorką słowiańskich powieści „Wiedma” (2021) i „Kruki” (2022), opublikowanych w Wydawnictwie Zysk i S-ka. Spotkanie otworzył dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś, a poprowadziła je Monika Maziarz. Było to już kolejne wydarzenie w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: „Nie ma tylko dobra i tylko zła. One są zawsze razem, jak szczęście i nieszczęście” – spotkanie autorskie z Moniką Maciewicz w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Warsztaty plastyczne z Magdaleną Kozieł-Nowak w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

20 października 2022
Przejdź do - Warsztaty plastyczne z Magdaleną Kozieł-Nowak w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Trwający od 4 do 8 października br. IV Festiwal Książki „Między pokoleniami” to nie tylko spotkania z pisarkami i pisarzami, ale także z osobami, bez których trudno wyobrazić sobie książki dla dzieci. Mowa oczywiście o ilustratorach, którzy posługują się językiem plastyki, aby uzupełnić przekaz słowny zawarty w książce, wprowadzić młodych czytelników w świat sztuki, a także wywołać u nich dobry nastrój.

Czytaj więcej o: Warsztaty plastyczne z Magdaleną Kozieł-Nowak w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

19 października 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

6 października 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie autorskie w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”. Tym razem jego bohaterką była Izabella Klebańska, którą przywitał i przedstawił młodej widowni dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej dr Maciej Waltoś.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

18 października 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

5 października 2022 r. Przemyską Bibliotekę Publiczną po raz kolejny odwiedziła pisarka Renata Piątkowska, która spotkała się z przedszkolakami i uczniami pierwszych klas szkół podstawowych w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”. Autorce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno, która czyta m.in. audiobooki pisarki. O jej lektorskich zdolnościach mogli się też przekonać uczestnicy spotkania. Obie panie oraz małych słuchaczy i ich opiekunów przywitał dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

15 października 2022
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

4 października 2022 r., w pierwszym dniu IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej gościł pochodzący z Sanoka Artur Andrus, Mistrz Mowy Polskiej, dziennikarz, satyryk i autor tekstów piosenek, który oczarował publiczność inteligentnym humorem i opowieścią o butach Marii Czubaszek odebranych od optyka. Bohatera wieczoru oraz słuchaczy w serdecznych słowach przywitał dyrektor instytucji dr Maciej Waltoś.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Zbuntowane książki” w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

13 października 2022
Przejdź do - Premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Zbuntowane książki” w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

We wtorek, 4 października 2022 r., w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Zbuntowane książki”, którą stworzyły Alicja Kunert i Monika Maziarz z PBP. Było to wydarzenie inaugurujące IV Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: Premiera mobilnej gry miejskiej pt. „Zbuntowane książki” w ramach IV Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-24
Data publikacji:2022-09-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3226