Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kalendarz grudniowych wydarzeń w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

30 listopada 2018
Przejdź do - Kalendarz grudniowych wydarzeń w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą grudniowych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i naukowych w naszej placówce. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce Kalendarz imprez.

Nowe tematy zajęć edukacyjnych w ofercie Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP

6 grudnia 2018
Przejdź do - Nowe tematy zajęć edukacyjnych w ofercie Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP

Uprzejmie informujemy, że w ofercie edukacyjnej Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP pojawiły się nowe tematy zajęć:

Czytaj więcej o: Nowe tematy zajęć edukacyjnych w ofercie Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy, jednostki i instytucje wojskowe niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej Garnizonu Przemyśl

15 listopada 2018
Przejdź do - Odsłonięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy, jednostki i instytucje wojskowe niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej Garnizonu Przemyśl

Za nami główne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach miejskich uroczystości rocznicowych 11 listopada 2018 r. w godzinach porannych na ścianie siedziby Przemyskiej Biblioteki Publicznej (dawnego Klubu Garnizonowego) przy ul. Grodzkiej 8 została odsłonięta tablica pamiątkowa. Zamieszczony na niej napis głosi: „Wierni tradycji. 1918–2018. Pamięci żołnierzy, jednostek i instytucji wojskowych niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej Garnizonu Przemyśl utworzonego w 1918 roku”.

Czytaj więcej o: Odsłonięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy, jednostki i instytucje wojskowe niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej Garnizonu Przemyśl

Gra „Fifa 19” już dostępna w Mediatece PBP

1 października 2018
Przejdź do - Gra „Fifa 19” już dostępna w Mediatece PBP

Miło nam poinformować, że w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej dostępna jest już najnowsza wersja popularnej gry komputerowej – Fifa 19 – która swoją premierę miała 28 września 2018 r. Wszystkich fanów piłkarskich rozgrywek na konsoli Xbox One zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki przy ul. Grodzkiej 8.

Nowe gry planszowe, karciane i logiczne w Mediatece

1 października 2018
Przejdź do - Nowe gry planszowe, karciane i logiczne w Mediatece

Uprzejmie informujemy, że w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej, oprócz komiksów, audiobooków i filmów, dostępne są gry planszowe, karciane i logiczne. Można z nich skorzystać na miejscu lub je wypożyczyć (jednorazowo dwie, maksymalnie na dwa tygodnie). Szczegóły dotyczące zaktualizowanej oferty znajdą Państwo w zakładce Nowości wydawnicze: Mediateka.

 

Kalendarz październikowych imprez w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

28 września 2018
Przejdź do - Kalendarz październikowych imprez w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą październikowych imprez w bibliotece. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce Kalendarz imprez.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

11 września 2018
Monika Maziarz
Przejdź do - Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Na lekturę tegorocznej, siódmej edycji Narodowego Czytania, ogólnopolskiej akcji propagującej obcowanie z klasyką literatury polskiej, prezydent RP Andrzej Duda wybrał „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. […] chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów [100-lecia niepodległości] i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – czytamy w jego oficjalnym liście.  

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:23586