Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

10 października 2019
Przejdź do - Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Niezmiernie miło nam poinformować, że literacka Nagroda Nobla 2018 została przyznana Oldze Tokarczuk. W uzasadnieniu Szwedzka Akademia podała, że pisarka otrzymała ją za „wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”. Laureatce serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Gra „Fifa 20” już dostępna w Mediatece PBP

30 września 2019
Przejdź do - Gra „Fifa 20” już dostępna w Mediatece PBP

Miło nam poinformować, że w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej dostępna jest już najnowsza wersja popularnej gry – Fifa 20 – która swoją premierę miała 27 września 2019 r. Wszystkich fanów piłkarskich rozgrywek na konsoli Xbox One zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki przy ul. Grodzkiej 8.

Abolicja książkowa

15 października 2019
Przejdź do - Abolicja książkowa

Przemyska Biblioteka Publiczna ogłasza abolicję książkową.

Każdy Czytelnik, który nie oddał książek w terminie, a przyniesie je do biblioteki w dniach 15–25 października br., nie zapłaci kary!

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Daj książce drugie życie i odwiedź Filię nr 8

13 września 2019
Przejdź do - Daj książce drugie życie i odwiedź Filię nr 8

Uprzejmie informujemy, że w Filii nr 8 przy ul. bp. J. Glazera 9 (dawna siedziba sanepidu) można korzystać z oferty „Książka za złotówkę”. To okazja do zakupu książek już wycofanych ze zbiorów Filii, ale z pewnością wartych uwagi.  

W placówce można także wymienić swoją książkę na jedną z tych, które znajdują się na specjalnym regale, w ramach akcji „Bookcrossing – uwolnij książkę”.

Głosuj codziennie na Przemyską Bibliotekę Publiczną w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”

14 października 2019
Przejdź do - Głosuj codziennie na Przemyską Bibliotekę Publiczną w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”

Szanowni Państwo, przypominamy, że Przemyska Biblioteka Publiczna bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”, promowanej przez markę Kinder Mleczna Kanapka, która wspiera ideę wspólnego czytania dorosłych i dzieci. W akcji można wygrać książki oraz pufy, dzięki którym w bibliotece powstałby kącik do wspólnego czytania rodziców z dzieckiem. Wygraną będzie się mogło cieszyć aż 300 bibliotek. Przemyska Biblioteka Publiczna obecnie jest na 396 pozycji, dlatego gorąco prosimy Państwa o codzienne głosowanie do 4 listopada br. Zwycięstwo jest w naszym zasięgu, ale tylko dzięki Państwa zaangażowaniu będziemy mogli wspólnie wygrać książki dla naszych pociech. Dziękujemy za każdy oddany głos i prosimy o więcej.

Czytaj więcej o: Głosuj codziennie na Przemyską Bibliotekę Publiczną w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”

Nowości wydawnicze w filiach bibliotecznych

12 września 2019
Przejdź do - Nowości wydawnicze w filiach bibliotecznych

Uprzejmie informujemy, że w zbiorach Przemyskiej Biblioteki Publicznej znajduje się sporo ciekawych książek wydanych w 2019 r. O części z nich piszemy w zakładce Nowości wydawnicze. Poniżej zaś prezentujemy Państwu opisy wybranych nowości, które dostępne są w filiach bibliotecznych. Zachęcamy do odwiedzin naszych agend oraz siedziby głównej biblioteki i oczywiście do lektury rekomendowanych książek.   

Czytaj więcej o: Nowości wydawnicze w filiach bibliotecznych

Relacja ze wznowienia działalności Filii nr 8 w nowej siedzibie przy Glazera 9

13 sierpnia 2019
Przejdź do - Relacja ze wznowienia działalności Filii nr 8 w nowej siedzibie przy Glazera 9

9 sierpnia 2019 r. wznowiła działalność w nowej lokalizacji Filia nr 8 Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Pozyskany na ten cel budynek przy ulicy Glazera 9 stanowi dogodny punkt dla mieszkańców osiedla Salezjańskiego, którzy od lat stanowią bardzo aktywną grupę czytelniczą. Pierwszych czytelników przywitał dyrektor przemyskiej biblioteki Maciej Waltoś, wręczając im w prezencie publikacje naszej książnicy oraz atrakcyjne wydawnictwa z literatury popularnej.

Czytaj więcej o: Relacja ze wznowienia działalności Filii nr 8 w nowej siedzibie przy Glazera 9

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:29017