Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki w Przemyślu

7 marca 2011 r.  w Przemyskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Moderatorem przemyskich DKK jest Katarzyna Bednarz- Soja. Spotkania klubowe odbywają się raz w miesiącu, w siedzibie Biblioteki przy ul. Grodzkiej 8 w Mediatece.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w DKK mogą zgłaszać się do Czytelni Głównej, tel. 16 678 35 82.
Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne, a organizatorzy zapewniają ciekawą lekturę i miłą atmosferę oraz spotkania autorskie, dotychczas gośćmi klubu byli pisarze: Anna Onichimowska, Anna Nasiłowska, Anna Janko, Mariusz Urbanek, Wojciech Jagielski, Magdalena Zimny-Louis, Angelika Kuźniak.

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy czytelnik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że przyjemność z dyskutowania o literaturze można czerpać  zawsze, nie tylko będąc literaturoznawcą czy krytykiem literackim.

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki „Tu Czytamy!”, objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z książek i literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadania i zasady działania DKK

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:12198