Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

ACADEMICA – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

5 lutego 2016

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego przystąpiła do systemu ACADEMICA -Cyfrowej Wypożyczalnii Publikacji Naukowych

Jest to serwis udostępniający bezpłatnie ponad pół miliona publikacji w wersji elektronicznej. Cyfrowe zasoby systemu ACADEMICA są tworzone przez Bibliotekę Narodową w Warszawie i powiększane systematycznie o kolejne dokumenty. W systemie ACADEMICA czytelnicy odnajdą publikacje nowe, chronione prawem autorskim, które legalnie i bezpłatnie dostępne są dla czytelników korzystających z systemu, jak również starsze, które nie są już chronione prawem autorskim.

ACADEMICA rejestruje, m.in. książki dawne i współczesne, gazety i czasopisma, zeszyty naukowe uczelni wyższych, recenzje, artykuły, pocztówki, fotografie, rękopisy, mapy i atlasy. Wśród dokumentów znajdują się najnowsze wydania podręczników akademickich, monografii i skryptów, numery fachowych czasopism specjalistycznych, a także teksty źródłowe, literatura piękna oraz zbiory specjalne. Tematyka zgromadzonych w bazie wydawnictw jest bardzo różnorodna. Użytkownicy mogą skorzystać z publikacji poświęconych historii, zarządzaniu, psychologii, naukom technicznym, ekonomii, prawu, medycynie, literaturze i wielu innym dziedzinom.
ACADEMICA rejestruje publikacje w różnych językach: polskim, angielskim, jidysz, niemieckim, francuskim, rosyjskim, łacińskim, ukraińskim, włoskim, czeskim, litewskim, słowackim, hiszpańskim i wielu innych.

Ogólne zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA (do pobrania).

Uwaga: Przeglądanie katalogu publikacji dostępnych w systemie ACADEMICA, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, sprawdzanie dostępności materiałów oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji, pod adresem academica.edu.pl

Składanie rezerwacji (po wcześniejszej rejestracji w systemie Academica w Czytelni Przemyskiej Biblioteki Publicznej) wymaga zalogowania w portalu academica.edu.pl

Logowanie odbywa się przy pomocy przydzielonego czytelnikowi loginu oraz hasła. Przed logowaniem na stronie portalu należy wybrać z listy bibliotek –Przemyską Bibliotekę Publiczną.

Terminal systemu ACADEMICA dostępny jest w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej 8
Kontakt: 16 6786291 w. 500, e-mail: czytelnia@biblioteka.przemysl.pl

 

WEJŚCIE do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-05
Data publikacji:2016-02-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2084