Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2021

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 22 000 zł w ogólnopolskim programie grantowym „Patriotyzm jutra” na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”. Od 2009 r. operatorem programu jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

„Patriotyzm jutra” to program, który wspiera nowoczesne inicjatywy edukacyjne i artystyczne promujące postawy patriotyczne i obywatelskie oraz w niebanalny sposób zachęcające do poznawania i badania historii, także lokalnej.

Dofinansowany projekt adresowany jest do młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta i regionu zainteresowanych historią Przemyśla w czasie II wojny światowej i będzie realizowany w przemyskiej bibliotece na przełomie września i października. W ramach przedsięwzięcia zostanie zorganizowana wystawa, a także odbędą się prelekcje o tematyce historycznej oraz warsztaty projektowania mobilnej gry literackiej opartej na powieści, której akcja rozgrywa się w Przemyślu. Już dzisiaj zapraszamy na wielką październikową premierę.

Warto podkreślić, że otrzymane dofinansowanie to już druga w tym roku dotacja ze środków ministerialnych przyznana bibliotece. Ministerstwo wesprze bowiem także organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-05-11
Data publikacji:2021-05-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1421