Już jutro rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2020

30 maja (sobota) zostanie zainaugurowany XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który potrwa do 7 czerwca. W tym roku przyświecać mu będzie hasło „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, patronat honorowy nad nim objęły Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a partnerem merytorycznym jest Fundacja WWF Polska.

Jak informują organizatorzy, „wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby zwierząt”.

Program Tygodnia, obejmujący wirtualne spotkania z pisarzami i miłośnikami zwierząt, jest dostępny na stronie: https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-mediow/xix-otcd-informacja-prasowa/

Jak co roku również Przemyska Biblioteka Publiczna włączy się do tej ogólnopolskiej akcji. Tym razem, nie mogąc zaprosić czytelników do naszej placówki, przygotowujemy specjalną, wirtualną ofertę, która – mamy nadzieję – zachęci Państwa do czytania swoim pociechom i wspólnego odkrywania świata zwierząt w literaturze. Zapraszamy już wkrótce.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-29
Data publikacji:2020-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M. Maziarz
Liczba odwiedzin:122