Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim w Filii nr 7

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 kwietnia 2019

Przemyska Biblioteka Publiczna – Filia nr 7 zaprasza uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych w Przemyślu na spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, połączone z promocją jego książki „Kuferek Adama Mickiewicza”.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w Filii nr 7 przy ul. H. Wieniawskiego 28.

W trakcie spotkania będzie można zakupić książkę (cena 28 zł).

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w spotkaniu pod numerem telefonu: 517 507 579 lub bezpośrednio w Filii nr 7.

Jarosław Mikołajewski jest poetą, pisarzem, tłumaczem z języka włoskiego oraz autorem książek dla dzieci. Napisał i przełożył kilkadziesiąt książek dla dorosłych i dla dzieci, wierszem i prozą. Kilka lat temu w wydawnictwie Muchomor ogłosił tłumaczenie „Pinokia”. Jako tłumacz został wpisany na honorową listę IBBY za przekład „Historyjek o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty”. Jest autorem kryminalnej serii dla dzieci „Aniołki kota Cagliostro”. Cagliostro to tajemniczy kot, który umie mówić i posiada niezwykłe zdolności. Wykorzystuje je, by w tylko sobie znany sposób złączyć drogi sześciu dziewczynek z różnych krajów, by rozwiązywać zagadki i tajemnice. W 2016 r. wydana została poruszająca książka „Wędrówka Nabu”, opowiadająca o dziewczynce uciekającej z ogarniętej pożogą ojczyzny. To książeczka o uchodźcach i o tym, jak bardzo ich życie zależy od nas. Autor mieszka w Warszawie, pracuje w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Co dzień opowiada o Mickiewiczu dzieciom, młodzieży, a czasem także dorosłym. Wszystkim gościom Muzeum pokazuje pewną dębową skrzynię i mówi: „Ten dębowy kuferek dała Adamowi mama, kiedy ten jechał na studia...”. Specjalnie dla Muchomora skreślił opowieść o życiu Adama Mickiewicza.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-04-08
Data publikacji:2019-04-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:228