„Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym” - kolejne szkolenie z cyklu „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 marca 2019

23 stycznia 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli bibliotekarze przemyskiej biblioteki oraz gminnych bibliotek publicznych w powiecie przemyskim pt. „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Głównym celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie komunikacji pracowników bibliotek w sytuacjach trudnych w bezpośrednim kontakcie z użytkownikami. Szkolenie przyczyniło się do podniesienia kompetencji związanych z zagadnieniami komunikacji interpersonalnej (komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz zachowań asertywnych).

Podczas warsztatów bibliotekarze dowiedzieli się, jak świadomie i skutecznie łagodzić sytuacje konfliktowe oraz jak prowadzić edukację, terapię i wychowanie za pomocą literatury. Warsztaty objęły również problematykę budowania odporności psychicznej pracowników bibliotek, tj. rezyliencji, czyli poczucia dobrostanu.

Szkolenie odbyło się w ramach cyklu „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”, a współorganizowało je Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Przemyślu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-01
Data publikacji:2019-03-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2582