Nowe książki w Czytelni Nowości Wydawniczych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty Czytelni Nowości Wydawniczych (budynek A, parter). Wśród najnowszych nabytków Przemyskiej Biblioteki Publicznej polecamy szczególnie kilka pozycji.

W swojej najnowszej książce laureatka Nagrody Pulitzera (2004 r. – „Gułag”) Anne Applebaum powraca do czasów stalinizmu i jednej z największych zbrodni ludobójstwa XX wieku. „Czerwony głód” to wstrząsający opis głodu na Ukrainie, spowodowanego masową kolektywizacją rolnictwa w latach 1931–1932.

Wśród książek historycznych polecamy także dwie biografie twórców niepodległości: „Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg” Bohdana Urbankowskiego oraz „Roman Dmowski” Krzysztofa Kawalca.

Miłośnikom gór oferujemy „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” Dominika Szczepańskiego i Piotra Tomzy oraz „Spod zamarzniętych powiek” Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego.

Z kolei fanów sportu z pewnością zainteresuje „Najlepszy” Łukasza Grassa, biograficzna opowieść o Jerzym Górskim, legendzie polskiego triathlonu, symbolu walki z własnymi słabościami, byłym narkomanie i monarowcu. Film („Najlepszy” 2017, reż. Łukasz Palkowski) oparty na jego życiorysie zdobył na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni aż pięć nagród, w tym Nagrodę Publiczności.

Mamy dla Państwa również duży wybór literatury obyczajowej, zarówno polskiej, jak i obcej.

Ponadto zachęcamy do skorzystania z oferty stałego kiermaszu „Książka za złotówkę”, na którym można kupić książki wycofane z księgozbioru biblioteki w cenie 1 zł za każdy egzemplarz. W Czytelni Nowości Wydawniczych można także wymienić swoją domową książkę na jedną z naszych w ramach akcji „Bookcrossing – uwolnij książkę”.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Czytelni w godzinach: 12.00–15.00 (poniedziałek), 10.00–16.30 (wtorek–piątek), 9.00–15.00 (sobota).

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-06
Data publikacji:2018-04-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:370