Beata Ostrowicka - MISIA RZĄDZI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 lipca 2017

3 czerwca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Przedmiotem dyskusji była obyczajowa powieść Beaty Ostrowickiej pt. „Misia rządzi”, bohaterką której jest czternastolatka, przekonana o swoich zdolnościach w „rozgryzaniu” i manipulowaniu ludźmi.

 

Bohaterka nie docenia wysiłków mamy, która stara się z nią dogadać, aprobuje jedynie babcię, „Babi”, u której wylewa swoje żale. Nie wystarcza jej przyjaźń Sonii, którą lekceważąco nazywa „Wypławką”. Sonia jest bowiem miła, grzeczna, pomocna, czyli jednym słowem nudna. Michalina pragnie przebojowych koleżanek, takich jak Joaśka, zwana „Jośką”. Okłamuje wszystkich najbliższych, koleżanki, a nawet babcię i chłopaka. Czasami pojawia się cień wątpliwości, czy aby postępuje dobrze, szybko się jednak otrząsa i brnie dalej w kłamstwa. Tytułowa Misia rządzi, ale jak się jednak okazuje w finale, nie zawsze...

Zdaniem klubowiczek akcja nie trzyma w napięciu. Plusem lektury są wydarzenia opisywane z punktu widzenia Misi i jej ironiczne komentarze. Lektura napisana jest językiem używanym „na co dzień” przez nastolatków, chociaż nagromadzenie słów: „sorry”, „masakra”, czy „hardkor” jest trochę męczące dla czytelnika.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

    Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-07-11
Data publikacji:2017-07-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:829