Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 czerwca 2016

Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik, red. Grzegorz Klebowicz, Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu, Przemyśl 2016.

Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik to wspólna inicjatywa wydawnicza Przemyskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego w Przemyślu, podjęta z okazji ogólnopolskich obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. Przewodnik, opracowany przez zespół doświadczonych znawców tematu, adresowany jest zarówno do turystów, którzy chcą poznać zabytki Przemyśla, jak i do mieszkańców miasta. Tym bardziej, że proponowana trasa spacerowa prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z dziedzictwem kultury chrześcijańskiej miasta. Publikacja uwzględnia najstarsze obiekty związane z chrześcijaństwem zachowane w formie reliktów oraz wskazuje na te, które przez zmianę przeznaczenia otrzymały nowy wizerunek. Zwięzłe opisy zabytków opatrzone zostały informacjami o instytucjach, postaciach i wydarzeniach istotnych dla dziejów miasta. Całość dopełnia bogaty materiał ilustracyjny.

Przewodnik można nabyć w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w Czytelni Nowości Wydawniczych (ul. Grodzka 8, budynek A, parter), w cenie 10 zł.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-21
Data publikacji:2016-06-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3863