Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 sierpnia 2022

Uprzejmie informujemy, że w Mediatece przemyskiej biblioteki dostępne są nowo zakupione: komiksy, mangi, gry planszowe i filmy. Zapraszamy do prześledzenia oferty nowości.

Lato w pełni, a więc nadszedł czas upragnionych wakacyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Z tej przyczyny do zbiorów Mediateki zawitały plenerowe wersje popularnych gier! Yatzy XL oraz Dobble XXL przenoszą rozgrywkę w zupełnie inny wymiar! Plansze do rozkładania na ziemi i skakania oraz ogromne drewniane kości do rzucania sprawiają, że dobra planszowa zabawa może być połączona z aktywnością fizyczną! Spróbujcie sami!

Pozostałe nowości z kategorii gier planszowych: Pizza XXL, Alternatywy 4, Ciuciubabka, Curling & Bowling, 5 Sekund (wersja ukraińska), Przeciwieństwa (wersja ukraińska).

A dla tych, którzy woleliby spędzić czas w domu mamy garść filmowych nowości:

Dla dorosłych:

 • Mój dług. Kryminał oparty na prawdziwych zdarzeniach. W latach 90. na młodego warszawskiego przedsiębiorcę – Sławomira Sikorę i jego wspólnika Artura Brylińskiego spada jarzmo zastraszania, wymuszeń i pobić. W 1994 roku obydwaj postanawiają przerwać tę zaciskającą się pętlę i mordują swoich prześladowców. Sikora w 1997 roku zostaje skazany na 25 lat więzienia i rozpoczyna walkę o ułaskawienie. Tytuł filmu nawiązuje do autobiograficznych wspomnień Sikory wydanych w 2004 roku.
 • Ostatniej nocy w Soho. Film z gatunku thriller psychologiczny/horror, w którym zagrała znana z wybitnej roli w Gambicie królowej Anya Taylor-Joy. Młoda Eloise chce zostać projektantką mody i w tym celu przyjeżdża do Londynu. Z niejasnych powodów z mieszkania w Soho przenosi się w swoje ulubione czasy – lata 60., gdzie spotyka uzdolnioną wokalistkę Sandie i obserwuje początki jej kariery. Czas zaczyna płatać figle, a konsekwencje biegu zdarzeń są mroczne i nieznane.
 • Spencer. Dramat biograficzny o trudnych życiowych wyborach Diany Spencer – ikony stylu, „Królowej  ludzkich serc”, księżnej Walii. Fabuła koncentruje się jedynie na kilku dniach Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy to Diana, w poczuciu ogromnego odrzucenia, podejmuje decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. W roli głównej aktorka znana m.in. z Sagi Zmierzch – Kristen Stewart.

Pozostałe filmy dla dorosłych: Batman, Krzyk, Demaskator, Szef roku, Operacja Mincemeat, Candyman. Powiedz to, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?

Propozycje dla dzieci:

 • Rodzina Addamsów 2. Animowany film familijny. U szalonej rodzinki Addamsów zaczynają się kłopoty z dorastającymi Wednesday i Pugsleyem. Mama Morticia jest bardzo zmartwiona buntem swoich dzieciaków. By temu zaradzić tata Gomez wpada na genialny pomysł – rodzinną podróż po całych Stanach Zjednoczonych nawiedzonym kamperem. Czy szalona wycieczka pomoże rodzinie zażegnać kryzys i znów się zjednoczyć? Sprawdźcie!
 • Skarb Mikołajka. Kolejna część komedii o przygodach niezwykłego ucznia szkoły podstawowej. Tata Mikołajka ze względu na awans w pracy podejmuje decyzję o dalekiej przeprowadzce całej rodziny. Dla chłopca to prawdziwy cios, bowiem nie wyobraża on sobie życia bez najlepszych przyjaciół – Alcesta, Ananiasza i Kleofasa. Mikołajek wraz ze swoją ekipą postanawia odnaleźć skarb w nadziei, że bogactwo odmieni los rodziny i zapobiegnie przeprowadzce.

Pozostałe propozycje filmowe dla dzieci: Wiki i jej sekret, Zając Max. Misja Pisanka, Wilk, lew i ja.

Czytelnikom Mediateki proponujemy mangowy zawrót głowy, w tym nowy, kompletny zbiór 12 tomów pozycji pt. Cardcaptor Sakura. Nastoletnia Sakura Kinomoto poprzez otwarcie tajemniczej książki sprawia, że znajdujące się wewnątrz Karty Clowa uciekają. Teraz dziewczynka musi stać się „Cardcaptorem”, odszukać i odzyskać zagubione przedmioty. Śledźmy jej magiczne zmagania!

Pozostałe nowo zakupione mangi: Mizuno Beztroskie dni, Shinkai Twoje imię, Yamataka Carole&Tuesday.

Powrót kultowych Fistaszków (Peanuts) i Tytusa! Nawet komiksowi laicy z pewnością znają postaci psa o imieniu Snoopy i jego właściciela Charliego Browna czy przezabawnej małpy – Tytusa de Zoo, którą okiełznać starają się dwaj harcerze, Romek i A’Tomek. Kolejne, nowe wydania najpopularniejszych komiksów to propozycja zarówno dla dorosłych, którzy pragną przypomnieć sobie rysunkową klasykę, jak i dla młodszych czytelników, chcących zapoznać się z najpopularniejszymi komiksowymi opowieściami ubiegłego wieku. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zajrzeć do któregoś z tych dzieł, nadróbcie to koniecznie!

Nowe komiksy, w tym kontynuacje popularnych serii.

Rozszerzona oferta komiksów Marcina Podolca. Zapraszamy również do zapoznania się z nowościami z serii komiksów Bajka na końcu świata. Ta postapokaliptyczna seria cieszy się dużym uznaniem młodych czytelników. Wiktoria i jej piesek wędrują, by znaleźć rodziców dziewczynki. Przekonajcie się sami jak i dlaczego!

Wszystkim fanom wiedźmina Geralta oferujemy komiks Wiedźmin, ponownie odbędziecie wędrówkę śladami zabójcy potworów - tym razem w wersji komiksowej.

Pozostałe komiksy w nowościach Mediateki: Emmanuel Guibert Ariol. Królicze zęby, Sisters. Nie trzeba było mnie prowokować!, Jean-Christophe Chauzy Reszta świata, Crip Studio tańca,  Loic Jounnigot Opowieści Bukowego Lasu, Jeff Lemire Łasuch, Benjamin Read Porcelana, François Schuiten Niewidzialna granica; Pochyłe dziecko, Rafał Skarżycki Jeż Jerzy: człowiek z blizną, Tiitu Takalo Memento mori, Janusz Christa Kajko i Kokosz (wersja ukraińska).

Rekomendacje wybranych nowości przygotowała Maria Wójcik.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

 • Powiększ zdjęcie Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

 • Powiększ zdjęcie Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

 • Powiększ zdjęcie Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

 • Powiększ zdjęcie Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  Nowości w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-08-11
Data publikacji:2022-08-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:273