Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 kwietnia 2021

Przemyska Biblioteka Publiczna od stycznia 2021 r. bierze udział w projekcie realizowanym przez Fundację VCC „Cyfrowe GOK-i w podregionie przemyskim”. W jego ramach pozyskała pięć laptopów z oprogramowaniem niezbędnym do realizacji zajęć w formie online. Projekt obejmował również warsztaty kompetencji cyfrowych dla pracownika biblioteki w wymiarze 60 godzin lekcyjnych.

Od marca br. realizowany jest drugi etap projektu, obejmujący warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 10–18 lat z terenu gminy Przemyśl w wymiarze 30 godzin lekcyjnych.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera Pawła Krzemienia przy udziale pracownika biblioteki, a uczestniczy w nich 10 osób. Zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: „Dziennikarstwo online” oraz „Bezpieczeństwo w sieci”.

Do tej pory omówiono możliwości, jakie dają produkty Microsoft Office 365, tj. usługa do pracy zespołowej Teams, a także aplikacja Sway. Obecnie trener porusza temat tworzenia stron internetowych w witrynie wix.com. W planach jest także zdobycie umiejętności w tworzeniu grafiki w programach GIMP i Inkscape.

Wszystkie etapy projektu są realizowane online.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-16
Data publikacji:2021-04-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2974