Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 marca 2021

Od czego najlepiej zacząć poniedziałkowy poranek? Wielu twierdzi, że od filiżanki mocnej kawy. My z kolei na dobry początek tygodnia polecamy nowe książki, których lektura dostarcza więcej energii niż najsolidniejsza dawka kofeiny. Te i inne nowości wydawnicze znajdą Państwo w Filii nr 8 (ul. bpa J. Glazera 9).

 

Walter Tevis, Gambit królowej, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2020.

Bohaterka tej powieści to dziewczynka, która trafia do domu dziecka. Jedyną jej ucieczką od codzienności, smutku i tęsknoty za normalnością jest gra w szachy. Z czasem dziewczynka zostaje najlepszą z graczek w kraju. Powieść została sfilmowana i bije rekordy oglądalności. Z pewnością spodoba się nie tylko miłośnikom gry w szachy.

 

Niejedno przeszłam. Stanisława Celińska w rozmowie z Karoliną Prewęcką, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Prószyński Media, Warszawa 2020.

Autobiografia znakomitej polskiej aktorki: teatralnej, filmowej i serialowej, dwukrotnej laureatki nagrody Orła za najlepsze drugoplanowe role kobiece, a także wokalistki, która swoim ciepłym i przejmującym głosem zdobyła serca wielu słuchaczy. Książka zawiera również wypowiedzi różnych osób na temat aktorki, opowiadających o ciekawostkach z jej życia prywatnego i zawodowego.

 

 

Phil Macdonald, Carl Parkes, Tajlandia, Wydawnictwo Burda Media Polska Sp. z o.o., Warszawa 2020.

Przewodnik napisany dla miłośników poznawania ciekawych miejsc na ziemi, stworzony przez National Geographic. Znajduje się w nim mnóstwo informacji o jednym z ciekawszych krajów Azji, jego zwyczajach kulturowych i nieoczywistych atrakcjach turystycznych. Pozycja godna polecenia.

 

 

Anna Potyra, Potwory, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2020.

Książka z serii kryminałów, thrillerów, a zarazem powieść ukazująca problemy dnia codziennego. Z pozoru tradycyjny wątek kryminalny autorka obraca o 360 stopni i wplata go w zaskakującą fabułę.

 

 

Agnieszka Cegielska, Naturalnie dla zdrowia, Wydawnictwo Burda Książki, Warszawa 2020.

Polecamy ciekawą książkę znanej prezenterki telewizyjnej i propagatorki naturalnego stylu życia Agnieszki Cegielskiej. Jest to poradnik oparty na wywiadach i rozmowach ze specjalistami dotyczący tego, jak radzić sobie z różnymi chorobami i ze stresem.

 

 

Seweryna Szmaglewska, Zapowiada się piękny dzień, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2020.

Książka przybliża czytelnikom relacje więźniów z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jest niejako kontynuacją Dymów nad Birkenau tej samej autorki, również przynoszących świadectwa z czasów Zagłady. Lektura, którą powinien przeczytać i przemyśleć każdy Polak.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

  Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

 • Powiększ zdjęcie Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

  Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

 • Powiększ zdjęcie Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

  Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

 • Powiększ zdjęcie Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

  Nowości wydawnicze w Filii nr 8 PBP

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-03-22
Data publikacji:2021-03-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M. Maziarz
Liczba odwiedzin:172