Nowo zakupione książki w Filii nr 1

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 stycznia 2021

Serdecznie zachęcamy Państwa do wypożyczania nowo zakupionych książek w Filii nr 1 (ul. Kosynierów 1). Szczególnie polecamy następujące pozycje:

 

Katarzyna Janus, Wszystko jest możliwe, Wydawnictwo Filia, Poznań 2020.

Pełna emocji piękna powieść obyczajowa. Główna bohaterka, lekarka Alicja, w wyniku perfidnej intrygi kolegi zostaje pozbawiona prawa do wykonywania zawodu. Wyjeżdża w Karkonosze, wynajmuje domek i podejmuje pracę w restauracji. Pewnego razu na jej drodze stają dwaj różni od siebie mężczyźni. Czy tym razem los okaże się dla niej łaskawy?

 

 

Agata Christie, Zabójstwo Rogera Acroyda, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 2020.

W tym utworze brytyjskiej mistrzyni kryminału akcja rozgrywa się w King’s Abbot. Jak zwykle w dziełach Christie wiele się tu dzieje. Plotki, samobójstwo i śmierć tytułowego bohatera. Herkules Poirot wraz ze swoim asystentem, doktorem Sheppardem, podejmują walkę z perfidnym mordercą. Powieść ta wywołała swego czasu wiele kontrowersji, gdyż nie spełniała ogólnie przyjętych kanonów literatury kryminalnej. Atmosferę skandalu podsyciło dodatkowo wykluczenie jej autorki z klubu zrzeszającego autorów powieści detektywistycznych.

 

 

Magdalena Kordel, Okno z widokiem, Znak, Kraków 2020.

Główna bohaterka powieści, z zawodu archeolog, postanawia po pewnej aferze wyjechać do Malowniczego, które pamięta z czasów dzieciństwa. Czeka na nią babcia. Nagle sielską atmosferę psuje wstrząsająca informacja, pewien inwestor chce zrównać z ziemią teren, na którym stoi kapliczka św. Antoniego. Czy plan Róży się powiedzie? O tym dowiemy się, czytając z zapartym tchem tę niezwykle „malowniczą” powieść.

 

L.M. Alcott, Dobre żony, MG, Warszawa 2020.

Dobre żony to niewątpliwie książka nie tylko dla dorastających dziewcząt. Bohaterki powieści: poważna Meg, roztrzepana Jo, łagodna Beth i wytworna Amy powoli wkraczają w nowy, dorosły świat, przeżywając smutki i rozczarowania. Życie nie skąpi im jednak także i radosnych chwil, ale czego można się spodziewać, gdy w domu mieszkają cztery piękne dziewczyny, a nieopodal pełen werwy, przystojny sąsiad.

 

 

Kristin Hannah, Nocna droga, Świat Książki, Warszawa 2020.

Kolejna powieść autorki bestsellerowego Słowika. Pisarka ukazuje życie i losy Jude Farraday, bohaterki stawiającej potrzeby innych ponad własne. Czy było warto? Bliźniacy Mia i Zach wyrastają na szczęśliwych nastolatków. Pewnego dnia dołącza do nich Lexi Baill, dziewczyna po przejściach. Zach zakochuje się w Lexi i cała trójka staje się nierozłączna. Matka bliźniaków przez całe życie starała się zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, jednakże jej lęki stają się w końcu rzeczywistością. Wszyscy muszą stawić czoła konsekwencjom. Czy znajdą w sobie siłę, by przetrwać i by wybaczyć?

 

Delia Owens, Gdzie śpiewają raki, Świat Książki, Warszawa 2019.

Wyborny debiut literacki, świetnie skonstruowana powieść o dojrzewaniu, ale i wciągający kryminał. Autorka umiejscawia akcję utworu na odludnych mokradłach wybrzeży Karoliny Północnej. Krainę tę, jej koloryt i atmosferę poznajemy z perspektywy dziecka, Kyi uczącej się ufać ludziom. Doskonała opowieść o dojrzewaniu i równocześnie wciągający kryminał. Dzieło ambitne, wiarygodne i bardzo na czasie.

 

 

Alicja Elżbiet Halatówna, Spełnione marzenia, Wydawnictwo Poligraf, Brzezia Łąka 2019.

Debiut autorki urodzonej w 1958 roku, piszącej pod pseudonimem. Głównym tematem książki jest historia dwojga dorosłych ludzi, których uczucie zaczęło się rodzić jeszcze w czasach ich młodości. Spotkanie po latach budzi między nimi na nowo uśpioną do tej pory namiętność. Niezwykle ciekawa powieść, pełna głębokich refleksji, ale i znaków zapytania.

 

 

Anna Bolecka, Medalion z ametystem, Sonia Draga, Katowice 2019.

Po wyjeździe męża do Ameryki Katarzyna zdaje sobie sprawę, że została sama i nie może liczyć na powrót męża. Konieczność utrzymania czwórki dzieci zmusza ją do wynajęcia części mieszkania lokatorom. Wkrótce jej salon zamienia się w miejsce spotkań młodopolskich literatów. Czas płynie, a w powieści Anny Boleckiej klimat Warszawy zyskuje wyjątkowe oblicze, powracają słynne miejsca i postacie. Odżywa historia najbarwniejszego okresu w jej dziejach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-01-05
Data publikacji:2021-01-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:126