Od września w przemyskiej bibliotece kontynuowana jest akcja „Mała książka – wielki człowiek”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 września 2020

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Projekt trwa do wyczerpania wyprawek!

 

Od września 2020 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej na dzieci z roczników 2014-2017 zapisane do tej placówki czeka wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dzieci, które już otrzymały dyplom mogą nadal kontynuować zbieranie naklejek na kolejnej otrzymanej karcie. Na tych Małych Czytelników czeka specjalna nagroda od Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie „Mała książka – wielki człowiek”

    „Mała książka – wielki człowiek”

  • Powiększ zdjęcie „Mała książka – wielki człowiek”

    „Mała książka – wielki człowiek”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-16
Data publikacji:2020-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:K.Soja
Liczba odwiedzin:568