Przemyska Biblioteka Publiczna rozdaje wyprawki czytelnicze w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 września 2021

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W ramach projektu placówka rozdaje specjalne wyprawki czytelnicze dla dzieci z roczników 2014-2017, zapisane do biblioteki.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak i dla dzieci i ich rodziców.

Po wyprawki można się zgłaszać w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8 oraz w siedmiu jej filiach na terenie miasta.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie „Mała książka – wielki człowiek”

    „Mała książka – wielki człowiek”

  • Powiększ zdjęcie „Mała książka – wielki człowiek”

    „Mała książka – wielki człowiek”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-29
Data publikacji:2021-09-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:K.Soja
Liczba odwiedzin:2995