Dotacja MKiDN w ramach programu „Promocja czytelnictwa” dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 marca 2020

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 7310 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „II Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Celem programu „Promocja czytelnictwa” jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Założeniem II Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, który odbędzie się w maju br., jest rozbudzenie potrzeb literackich i podniesienie kompetencji czytelniczych poprzez promocję wartościowej literatury dla dzieci i dorosłych, a także integracja pokolenia dziadków i wnuków. W tym celu zostaną zorganizowane spotkania z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty z ilustratorem oraz zajęcia edukacyjne, czytelnicze i animacyjne pn. „Kiermasz Bajkowej Wyobraźni”. Wydarzeniami współtworzącymi Festiwal będą także konkursy: fotograficzny dla młodzieży „Książka w rodzinie” i plastyczny dla dzieci „Czarodzieje dziecięcej wyobraźni". Obejmie on ponadto konkurs literacki „List do wnuka” oraz wystawę pt. „Ilustracja w książkach dla dzieci – wczoraj i dziś” w ramach integracji międzypokoleniowej. W programie Festiwalu znajdzie się również kiermasz książki, będący jednym z elementów współpracy biblioteki z wydawnictwami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-06
Data publikacji:2020-03-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1209